Zamknij
Nowości - Biznes i polityka

Afera hazardowa promuje PO?

Witold Sokołowski, 2010-03-08 10:24:30

Afera hazardowa promuje PO?

Dzięki aferze hazardowej, politycy Platformy Obywatelskiej są częściej pokazywani w mediach niż ich konkurencja z Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkich innych partii politycznych. Pokazały to badania firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, która co miesiąc wydaje analizy treści prezentowanych przez cztery największe telewizyjne serwisy informacyjne.


Cykl raportów dotyczy „Faktów”, „Panoramy”, „Wiadomości” oraz „Wydarzeń”. Analitycy mediów obliczyli, że w styczniu na temat Platformy Obywatelskiej więcej materiałów niż o Prawie i Sprawiedliwości pojawiło się we wszystkich czterech serwisach. Przewaga nad PiS waha się jednak od 7% w „Panoramie” do aż 62% (!) w „Faktach”. Platforma w styczniu odnotowała znaczący wzrost wystąpień względem grudnia zarówno w serwisie TVN-u (35%), jak i TVP1 (41%). Co ciekawe, zbiegło się to z wyraźnym zwiększeniem liczby materiałów na temat afery hazardowej.


Od wielu miesięcy, w zestawieniu najczęściej występujących sił politycznych w najbardziej opiniotwórczych serwisach, przewodził premier i członkowie rządu. W styczniu po raz pierwszy to przedstawiciele PO pojawiali się w nich częściej niż rząd! Kilka miesięcy wcześniej w klasyfikacji wyprzedzili PiS, co zbiegło się z uzyskaniem przez aferę hazardową pierwszej pozycji wśród najczęściej podejmowanych tematów.


Uderzające są różnice w liczbie emitowanych materiałów na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serwis „Dwójki” wypuścił ich aż 15, z kolei polsatowskie „Wydarzenia” – jeden. Podobna sytuacja dotyczy kradzieży napisu „Arbeit macht frei” w Auschwitz. Najszerzej informowała o tym „Panorama” (7). Widzowie Polsatu spotkali się z tym tematem tylko dwukrotnie. Rezygnacja Donalda Tuska z kandydowania na urząd prezydenta największym echem odbiła się w „Wiadomościach” (5), a najmniejszym w „Panoramie” (2).


Zdjęcie: www.platforma.org. Na zdjęciu: Ireneusz Sekuła, przewodniczący komisji hazardowej.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...