Zamknij
Social Media - M jak Mobile

M jak Mobile

Facebook Buzz

WWW Review

Aplikacja mobilna MSZ dla podróżujących Polaków

15Listopad2011

Autor: Witold Sokołowski, Tagi: iPolak

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprezentowało przydatną każdemu podróżnikowi, aplikację mobilną iPolak. To pierwszy tak zaawansowany technologicznie projekt ministerialny, ułatwiający Polakom pobyt poza granicami kraju. Aplikacja dla urządzeń iPhone, iPad, iPod jest dostępna za darmo na platformie AppStore.

iPolak to mobilna wersja książkowego poradnika „Polak za granicą”, udostępnianego do tej pory również w wersji internetowej. Dzięki nowej aplikacji informacje są dostępne także w wersji mobilnej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jako pierwsza instytucja państwowa w Polsce, stało się oficjalnym deweloperem aplikacji przeznaczonej dla urządzeń mobilnych firmy Apple.

iPolak to niezbędnik w podróży. Ułatwia dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskazuje na mapie drogę do najbliższej z nich. Można w nim znaleźć także najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów. Dzięki iPolakowi uzyskujemy porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata, czy informacje walutowe.

To dopiero początek działań ministerstwa związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych. W przyszłości iPolak będzie dostępny także dla użytkowników innych telefonów. Pojawią się wersje na platformach BlackBerry OS oraz Android.

Pomysłodawcą i wykonawcą aplikacji jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Komunikację z mediami wspiera agencja Tailor Made PR.


stały link | blip |

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Festiwal YouTube w Polsce już 18 czerwca

Zbliża się 3. edycja Orange Video Fest by LifeTube – największe spotkanie youtuberów, gamerów i ich fanów ...

,,W wizerunkowym świecie wygrywają ci, którzy nie koniecznie wygrywać powinni.Oprócz tego, że żyjemy w świecie wizerunkowym, żyjemy również w epoce technokratyczno-medialnej. " - Piotr Tymochowicz