Zamknij
Prosto z rynku - Positioning info

Boom na domeny z końcówką .pl

Witold Sokołowski, 2015-12-07 12:47:58

NASK opublikował właśnie raport za Q3. Wskaźnik odnawianych nazw w rejestrze domeny .pl w ostatnich trzech miesiącach po raz kolejny z rzędu osiągnął maksimum sześcio-letnie, osiągając poziom 61,25%. Poniżej znajduje się komentarz Dariusza Kowalskiego, lidera zespołu produktowego home.pl:


W home.pl zauważamy ogromne wzrosty ilości nowych rejestracji domen .pl w całym 2015 roku, co potwierdza się w raporcie NASK za trzeci kwartał 2015. W trzecim kwartale zarejestrowano ponad 282.000 domen z rozszerzeniem .pl


Poza rosnącym zapotrzebowaniem na nowe domeny .pl cieszy fakt, że poziom odnowień domen .pl stoi na najwyższym historycznie poziomie 61,25% - oznacza to, że abonenci domen .pl cenią sobie wartość swoich internetowych przedsięwzięć oraz wzrasta świadomość konieczności posiadania swojej strony WWW.


Liderem rynku domen .pl w ilości nowych rejestracji (29,95%) jak i udziale rynku domen .pl (24,06%) jest home.pl S.A.


Szacujemy, że na koniec 2015 roku ilość abonentów domen .pl przekroczy milion, przy czym ogólna ilość domen zarejestrowanych w polskim rejestrze przekracza 2,6 miliona.


Perspektywy na przyszłość dla polskiej domeny są bardzo optymistyczne, nadal duża ilość przedsiębiorców nie posiada swojej firmowej strony WWW,. Aby zaistnieć w Sieci pierwszym krokiem jest rejestracja atrakcyjnej domeny, najlepiej z rozszerzeniem .pl - zdecydowanie najpopularniejszej domeny w Polsce.


Raport do pobrania: http://www.dns.pl/NASK_Q3_2015_RAPORT.pdf

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...