Zamknij
Prosto z rynku - Media relations info

CentrumPR nawiązał współpracę z mediami społecznościowymi

Paweł Gębusiak, 2013-02-19 18:49:39

Pod koniec stycznia serwis CentrumPR uruchomił dla swoich użytkowników dodatkowy kanał rozpowszechniania informacji prasowych. Obecnie publikacje z CentrumPR ukazują się także w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter oraz Blip.


W Polsce największa popularnością cieszą się takie portale jak Facebook, Twitter, oraz coraz bardziej wzięty serwis o wdzięcznej nazwie Blip (Bardzo lubię informować przyjaciół). To dzięki nim użytkownicy mają możliwość stworzenia profilu, na którym umieszczają informacje o sobie lub firmie, pozwalając na odnalezienie użytkowników o podobnych zainteresowaniach i poglądach. Dzięki Internetowi każdy uczestnik życia wirtualnego ma możliwość otrzymywania na bieżąco informacji o tym, co dzieje się na świecie, jakie nowości pojawiły się na rynku oraz ma możliwość poznania newsów korporacyjnych z życia spółek firm, którymi się interesuje. Jak głoszą główne hasła wyżej wymienionych serwisów społecznościowych: „Pomaga Ci kontaktować się innymi osobami i udostępniać im różne informacje i treści” – Facebook; „Blip to blog, na którym zapisujesz to co właśnie robisz i dzięki, któremu jesteś w stałym kontakcie z grupą znajomych” zaś na Twitterze można znaleźć powitalne hasło: „Witaj na Twitterze. Dowiesz się co teraz dzieje się u ludzi, na których Ci zależy i czym zajmują się firmy, którymi się interesujesz”.


Współpraca CentrumPR z mediami społecznościowymi


CentrumPR stanowi połączenie serwisu prasowego, dziennikarstwa obywatelskiego, presella oraz instrumentu dla Agencji Public Relations. Codziennie pojawia się na nim kilkadziesiąt najświeższych informacji m.in. z życia publicznego, na temat nowych technologii, firm, gospodarki oraz nowinek z branży wnętrzarskiej i budowlanej, a także materiały prasowe na temat zdrowia, urody, rozrywki i wypoczynku oraz motoryzacji. Do tej pory po wprowadzaniu przez użytkownika informacji prasowej pojawiała się ona w serwisach współpracujących, takich jak: archnews.pl., poradnik-zdrowia.pl czy infomoto.pl. W związku z niezmierną popularnością serwisów społecznościowych CentrumPR wprowadził pod koniec stycznia dodatkowy kanał rozpowszechniania informacji prasowych. Obecnie informacje automatyczne pojawiają się również na oficjalnych profilach CentrumPR, dostępnych pod adresami: http://www.facebook.com/CentrumPR, http://www.twitter.com/centrumpr, http://centrumpr.blip.pl. Dzięki temu zwiększa się zasięg informacji, które dzięki publikacjom na portalach społecznościowych mają szansę dotrzeć do większego grona odbiorców. „Już po kilku dniach zauważyliśmy znaczny wzrost w ilości odsłon informacji prasowych, a także zwiększenie się liczby unikalnych użytkowników serwisu”– mówi Sławomir Połomski z Grupy Kafito. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko odniesiemy sukces. Aby jeszcze bardziej rozpowszechniać swoje artykuły, zapraszamy do klikania w „lubię to” przy newsach prasowych na naszych oficjalnych profilach na Facebook’u, Twitterze oraz Blipie” – dodaje.


Grupą docelową CentrumPR są dziennikarze, agencje prasowe, wszystkie osoby profesjonalnie związane z mediami oraz zainteresowane aktualnymi informacjami ze świata. Zadaniem serwisu jest nie tylko dostarczanie materiałów prasowych, ale również ułatwianie kontaktu użytkowników serwisu z autorami publikacji.


Zachęcamy do polubienia profili http://www.facebook.com/CentrumPR, http://www.twitter.com/centrumpr i http://centrumpr.blip.pl 

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...