Zamknij
Nowości - RTV

ElektroEko będzie uczyć, co robić ze zużytym sprzętem AGD i RTV

Witold Sokołowski, 2006-10-12 00:00:00

ElektroEko - największa w Polsce organizacja odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - rozpoczęła budowę systemu gospodarowania ZSEE i jako pierwsza podejmuje działania mające na celu wyedukowanie społeczeństwa w zakresie zasadności prawidłowego pozbywania się ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego).

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE), która implementuje do polskiego prawa dyrektywę Unii Europejskiej związaną z ochroną środowiska przed zalewem tego typu odpadami i przed zawartymi w nich szkodliwymi substancjami nakłada na producentów i importerów sprzętu elektrycznego i elektronicznego (m.in. sprzęt oświetleniowy, AGD, RTV, IT) obowiązek utworzenia systemu zbierania i zagospodarowywania ZSEE.

ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA jest największą organizacją tego typu w Polsce. Udziały ElektroEko w rynku, pod względem rocznej sprzedaży jej klientów, wynoszą odpowiednio: w branży oświetleniowej 90%, w branży AGD 85%, w branży RTV 75%, w branży IT 65%. ElektroEko to spółka akcyjna działająca na zasadach not for profit, która wszystkie wygenerowane środki przeznaczać będzie na tworzenie i rozbudowę systemu zbierania, odbierania, przetwarzania, odzysku, w tym recyklingu i unieszkodliwiania ZSEE.


Celem planowanych przez ElektroEko działań edukacyjnych, które podejmie jeszcze w tym roku, jest podnoszenie świadomości obywatelskiej i ekologicznej Polaków. Głównie będzie to popularyzowanie wiedzy dotyczącej praw i obowiązków konsumentów wynikających z ustawy (prawo do oddania w sklepie zużytego urządzenia przy zakupie nowego tej samej kategorii, prawo do oddania każdej ilości każdego rodzaju sprzętu w gminnym punkcie zbierania, zakaz wyrzucania ZSEE wraz z innymi śmieciami).

ElektroEko zamierza rozbudzać w społeczeństwie także świadomość ekologiczną poprzez wyjaśnianie na czym polega szkodliwość substancji zawartych w wyeksploatowanych urządzeniach elektrycznych i elektronicznych zalegających na wysypiskach śmieci, w lasach, na łąkach, w rzekach.

Więcej informacji pod adresem www.elektroeko.pl

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...