Zamknij
Prosto z rynku - e-PR info

Hapipożyczki Bliżej Klienta

Nowy User, 2017-02-07 11:41:23

Brand hapipożyczki, mając pełną świadomość specyfiki branży w której działa, rozpoczął cross-mediową kampanię, która realizuje koncepcję wywoływania pozytywnych skojarzeń i zbudowania grupy zaangażowanych odbiorców. Marka hapipożyczki dążąc do tego, aby być stale obecną w świadomości Klientów, oddała w ich ręce narzędzie, dzięki któremu ma kontakt i feedback zarówno na temat produktów, jak oczekiwań konsumentów.


Internet to doskonałe źródło informacji, a hapipożyczki wiedzą jak je wykorzystać, aby lepiej poznać potrzeby swoich Klientów i docierać do grup docelowych. Wykorzystując nowoczesne narzędzie, jakim jest social listening, za pośrednictwem oficjalnego facebook’owego fanpage’a Ty zdecydujesz, marka rozpoczęła budowanie zaangażowanej społeczności.


Koncepcja komunikacji i identyfikacji wizualnej brandu jest oparta na wywoływaniu uśmiechu u odbiorców poprzez przekaz oparty na emocjach. hapipożyczki stawiają na sprofilowane lifestyle’owo i edukacyjnie komunikaty stosując odpowiednie kanały komunikacji, dlatego fanpage nie zawiera informacji o ofercie czy promocjach firmy. Można za to dowiedzieć się czym jest RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), czy też na jakie ważne kwestie zwracać uwagę podczas korzystania z propozycji firm pożyczkowych. Oprócz edukowania, hapipożyczkom zależy także, by osoby przeglądające profil Ty zdecydujesz otrzymywały kontent budujący pozytywne skojarzenia. Udostępniane posty w zabawny sposób zachęcają do uszczęśliwiania siebie i innych i pokazują, jak małe, codzienne przyjemności mogą pozytywnie wpłynąć na samopoczucie.


Dzięki tym działaniom, marka buduje społeczność, która aktywnie bierze udział w tworzeniu profilu. Świetnym dowodem na to jest zorganizowany niedawno, okołoświąteczny konkurs „Pieczesz czy wygrywasz?”, który spotkał się z bardzo dużym odzewem osób obserwujących fanpage. Za komunikację w social mediach odpowiada agencja Made in PR.


Chcąc dotrzeć do większej grupy odbiorców, hapipożyczki przygotowały, spójny z kierunkem komunikacji, animowany film reklamowy, który od początku grudnia można zobaczyć w większości stacji telewizyjnych. Spot w zabawny sposób pokazuje, na co można przeznaczyć dodatkowe środki finansowe. Za pomysł kreatywny i produkcję spotów odpowiada Agencja Brasil, a za zakup mediów OMD.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...