Zamknij
Wiedza PR - Studium przypadku

JustWIFI - case study Lenovo

Witold Sokołowski, 2015-12-18 14:24:51

JustWIFI - case study Lenovo

Dom mediowy Universal McCann oraz agencja Reprise Media przeprowadzili kampanię promującą na szeroką skalę urządzenie Lenovo - Yoga Notebook 3 Pro. Przez tydzień – od 21 do 28 września 2015 roku – jednym z elementów kampanii był dodatkowy kanał komunikacji – innowacyjne rozwiązanie do marketingu wi-fi w Polsce – JustWIFI.

Celem przeprowadzonej kampanii było promowanie produktu Lenovo - Yoga Notebook 3 Pro. Jest to notebook, który dopasowuje się do użytkownika, pozwalając na pracę na 4 wygodne sposoby: notebooka, podstawki, namiotu i tableta.

Użytkownicy, którzy łączyli się z JustWIFI w miejscach publicznych (galerie handlowe, lotniska, dworce) określali jaki sposób używania sprzętu elektronicznego jest dla nich najwygodniejszy. Po wybraniu preferowanej opcji, użytkownicy mogli przekonać się, że Notebook Yoga 3 Pro spełnia wszystkie ich oczekiwania.

Szukaliśmy innowacyjnego narzędzia, które połączy nasze działania marketingowe - online’owe i offline’owe - więc kampania promująca Yoga Notebook 3 Pro na w ramach sieci JustWIFI spełniła nasze oczekiwania – komentuje Justyna Chmielewska, Brand Manager w Lenovo.

– W krótkim czasie w innowacyjny sposób zaangażowaliśmy wielu mobilnych użytkowników. Dotarliśmy z atrakcyjnym przekazem reklamowym do różnorodnych miejsc, w tym sieci handlowych. Ponadto każdy z zainteresowanych użytkowników, który trafił na nasza stronę poprzez JustWIFI przekonał się wcześniej, jak innowacyjnym produktem jest notebook Yoga 3 Pro - dodaje Chmielewska.

Aż 48% użytkowników odpowiedziało na zadane pytanie, a 78% z nich przeszło na stronę Lenovo, klikając w „Poznaj Yoga i połącz”. Blisko 60% użytkowników wskazało tablet jako najwygodniejszy w użytkowaniu, a 31% wybrało laptop. Reklama była wyświetlana w centrach handlowych (m. in. Galeria Krakowska, Galeria Riviera Gdynia, Galeria Factory Warszawa), na lotniskach (m. in. Lotnisko Modlin), na dworcach (Dworzec Główny Kraków).

JustWIFI - case study Lenovo

Jak wynika z powyższego, zadane w kampanii pytanie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony użytkowników – prawie połowa określiła swoje preferencje. Dzięki temu każdy użytkownik przekierowany na stronę Lenovo sam dokonał wyboru i miał pewność, że Yoga Notebook 3 Pro spełnia jego wymagania. Co ciekawe, ponad 39% kontaktów reklamowych zostało wyemitowanych w galeriach handlowych, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zakupu.

zobacz zdjęcia

Strona 1 z 1 1

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...