Zamknij
Prosto z rynku - PR i prawo info

Kradzież tożsamości w Internecie

Witold Sokołowski, 2011-03-16 02:00:56

Użytkownicy Internetu i komputerów są dziś narażeni na dziesiątki najróżniejszych zagrożeń informatycznych - w tym m.in. na kradzież tożsamości. 2 marca obchodziliśmy Dzień bez Twarzy. Pomysłodawcą inicjatywy jest firma Symantec, zaś oficjalnym partnerem - sieć sklepów Vobis.


Kradzież tożsamości nie jest problemem nowym, ale w erze Internetu i błyskawicznej wymiany informacji zagrożenie to stało się wyjątkowo poważne. W skrócie rzecz ujmując, zjawisko to polega na pozyskiwaniu przez przestępców informacji o danej osobie, a następnie podszywaniu się pod nią. Skradziona tożsamość może posłużyć na przykład do nielegalnego uzyskania dostępu do skrzynki pocztowej, profilu w serwisie społecznościowym, czy nawet konta w banku internetowym. Konsekwencje mogą być więc poważne - od naruszenia prywatności korespondencji, aż po dotkliwie straty finansowe.


W tym celu uruchomiono specjalny serwis informacyjny - www.klikajbezpiecznie.pl - w którym szczegółowo opisano zagadnienie kradzieży tożsamości oraz podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w Internecie.


Szczegółowe informacje na ten temat można również uzyskać w salonach Vobis (oficjalnego partnera akcji). Klienci firmy są też gotowi pomóc każdemu klientowi w dobraniu odpowiednich dla niego aplikacji i narzędzi zabezpieczających. Ta pomoc nie sprowadza się oczywiście wyłącznie do wskazania "antywirusa" czy firewalla - specjalista z Vobis wyjaśni klientowi, do czego służy dana aplikacja i jak z niej najefektywniej korzystać.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...