Zamknij
Nowości - Internet

Matrix pogodowy dla niemieckich turystów

Witold Sokołowski, 2005-07-14 10:58:00

Matrix.pl, dostawca rozwiązań informatycznych dla sektora korporacyjnego i integrator ruchu GSM, uruchomił pierwszy niemieckojęzyczny serwis turystyczny przesyłany za pomocą SMS i MMS. Serwis skierowany jest do turystów niemieckich odwiedzających Polskę oraz dla posiadaczy telefonów komórkowych niemieckich operatorów. Usługa działa na zasadzie subskrypcji. Turyści otrzymują codzienne prognozy pogody w wybranej przez siebie miejscowości w kraju oraz dodatkowo przydatne informacje turystyczne związane z danym regionem, jak np. planowane najciekawsze wydarzenia i imprezy.

Partnerami usługi są: integrator niemiecki Mobileview AG oraz firma turystyczna Szmigielski Vermittlung. Serwis został udostępniony jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego.


- ”Serwis pogodowy to jedno z autorskich rozwiązań działu Nowe Media i Technologie Matrix.pl. Zastosowanie technologii mobilnych jest bardzo atrakcyjne nie tylko dla branży turystycznej; po rozwiązania takie mogą śmiało sięgać firmy działające na rynku FMCG, bankowości, mediów i komunikacji. Dlatego spodziewamy się, że w najbliższym czasie popyt na rozwiązania dedykowane w postaci nowoczesnych instrumentów opartych na nowych mediach i technologiach będzie stale wzrastał” – mówi Agnieszka Galas, Dyrektor Kreatywny Matrix.pl.

Serwis pogodowy powstaje w ramach współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM). Usługa jest dostępna także po polsku, u wszystkich polskich operatorów GSM. W najbliższym czasie Matrix.pl planuje także uruchomienie serwisu dla turystów z Austrii oraz Szwajcarii. Niemieckojęzyczna strona serwisu jest dostępna pod adresem www.wettersms.pl.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...