Zamknij
PR w mediach

Najgorsza (najlepsza) reklama roku?

Witold Sokołowski, 2011-10-19 13:51:30

Najgorsza (najlepsza) reklama roku?

Jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego świat prezentowany w reklamach jest tak mdły i mało przekonywujący. Większość z nas wie, jak to jest obudzić się następnego dnia z kacem, a nieliczni pamiętają zapewne jeszcze co to znaczy nosić pieluchę pełną... ekskrementów. Tymczasem wielu przekazom reklamowym wyraźnie brak życiowej dosłowności.

Puls Biznesu uzmysłowił mi, że nie do końca to prawda. Istnieją reklamy, które nie unikają tabu i nie stosują się do reguł tzw. poprawności politycznej. Niestety, rzadko mają okazję przebić się do mediów mainstreamowych. Wzbudzają taki poziom obrzydzenia lub dyskomfortu u respondentów, że pozostaje im tylko udział w konkursach lub emisja na niszowych portalach internetowych. Właśnie w takim konkursie the Consumerist zwyciężyła niedawno reklama pieluch Luvs.

Fabuła reklamy (szkoda, że tylko animowanej) ukazuje rywalizację trzech niemowlaków. Każdy z nich ma za zadanie zrobić jak największą kupę. Zwycięża ten, którego pielucha okaże się najpojemniejsza i najbardziej wytrzymała. Reklama Luvs (32%), w konkursie na najgorszą reklamę, w pokonanym polu zostawiła takie marki, jak AT&T (24%), Summer's Eve (18%), AT&T/Samsung (14%), czy Geico. Szczegóły na stronie Consumerist.com.

Warto dodać, że marka Luvs należy do P&G, tak samo jak marka Pampers. P&G na rynku amerykańskim rywalizuje głównie z pieluchami Kimberly-Clark.

 

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

zanox i Affiliate Window łączą siły. W wyniku rebrandignu powstaje marka Awin

zanox, wiodąca w Europie sieć reklamy efektywnościowej, wraz z firmą partnerską Affiliate Window, z dniem 6 ...

zanox i Affiliate Window łączą siły. W wyniku rebrandignu powstaje marka Awin

zanox, wiodąca w Europie sieć reklamy efektywnościowej, wraz z firmą partnerską Affiliate Window, z dniem 6 ...

Pozycjonowanie strony to pozycjonowanie marki w umysłach ludzi

Termin pozycjonowanie ma bez wątpienia pozytywny wydźwięk. Kompleksowe pozycjonowanie stron www to nie tylko inwestycja w ...

Można powiedzieć, że Lech Kaczyński nigdy nie był mistrzem photo opportunity - Wojciech Jabłoński, UW