Zamknij
Prosto z rynku - e-PR info

Nowy serwis dla Nikon Polska: SzerokiKadr.pl

Witold Sokołowski, 2013-05-02 10:52:25

Nowy serwis dla Nikon Polska: SzerokiKadr.pl

Agencja Infinity Group zrealizowała dla Nikon Polska nową wersję portalu o fotografii, dostosowaną do urządzeń mobilnych.


SzerokiKadr.pl to portal edukacyjny poświęcony fotografii. Skierowany jest do osób, które chcą się nauczyć robienia dobrych zdjęć. W kwietniu br. ruszyła jego nowa odsłona, przygotowana przez agencję Infinity Group.


Nowy Szeroki Kadr to nowa jakość pod każdym względem: prosty, oszczędny design eksponujący zdjęcia, usprawnione przeszukiwanie treści, nowe funkcjonalności dla zalogowanych użytkowników. I wreszcie - zastosowanie responsive web design. Szeroki Kadr jest teraz dostosowany do urządzeń mobilnych, co umożliwia użytkownikom dostęp do poradników, tutoriali i inspiracji w dowolnym miejscu i czasie.


Głównym wyzwaniem projektu było zapewnienie lepszego dostępu do zgromadzonego, bogatego contentu: kursów fotografii, porad, artykułów, videoporadników, zdjęć. Przebudowana została architektura informacji, dodane filtrowanie w wyszukiwarce, ulepszony algorytm powiązanych treści.


Kolejna zmiana – to silne nakierowanie na użytkowników, ich konkretne potrzeby i oczekiwania. W powstawanie serwisu zostali zaangażowani przedstawiciele społeczności portalu; najbardziej aktywnych userów zaproszono do udziału w badaniach fokusowych. W gotowym serwisie znalazł się też szereg rozwiązań aktywizujących społeczność: komentarze, ocenianie treści, share buttons najpopularniejszych serwisów społecznościowych, a także możliwość zgłaszania własnych propozycji tematów.


„Szeroki Kadr jest teraz jeszcze lepiej dopasowany do potrzeb i poszukiwań miłośników fotografii, zarówno tych mniej jak i bardziej zaawansowanych. Tworząc nowy serwis chcieliśmy skrócić drogę użytkownika do interesujących go tematów oraz umożliwić mu wygodne korzystanie z portalu w każdej chwili i w każdym miejscu, również na urządzeniach mobilnych.” - dodaje Magdalena Michalska-Szmidt, Marketing Manager Nikon Polska.


Nowy Szeroki Kadr został zaprojektowany, zbudowany i wdrożony w całości od początku, w oparciu o autorski CMS Infinity Group: IG e-content. Obecnie agencja odpowiada za stałą obsługę i rozwój portalu.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...