Zamknij
Nowości - RTV

Nowy trend w video marketingu

Witold Sokołowski, 2007-04-18 00:48:00

Nikogo nie zaskakują już informacje o tym, że znane marki i koncerny zlecają przygotowanie videoklipów przeznaczonych tylko do Internetu. Spoty reklamowe są potem umieszczane w serwisach społecznościowych, video blogach, a wieść o nich rozsyłana pocztą pantoflową - mailem lub przez komunikatory.

Tymczasem, w video marketingu pojawił się nowy trend - video korporacyjne. W filmach publikowanych w sieci nie chodzi już bynajmniej o zwykłą reklamę. Video przypomina bardziej film dokumentalny i charakteryzuje się subtelnym, niemal rodzinnym ujęciem firmy i produktów. Pokazuje ich "ludzką twarz" i jak są w stanie zmieniać rzeczywistość.


Video korporacyjne trwa średnio ok. 5 min. Nowej formy prezentacji spróbowały już takie koncerny, jak IBM i Hitachi. Hitachi, na przykład, pokazuje jak technologia światłowodowa rozwiązała problemy małej społeczności w Bandon w Oregonie. AIESEC, międzynarodowa organizacja studencka, promuje swoją ideę poprzez wypowiedzi członków i uczestników jednego z corocznych spotkań.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...