Zamknij
Nowości - RTV

Nowy trend w video marketingu

Witold Sokołowski, 2007-04-18 00:48:00

Nikogo nie zaskakują już informacje o tym, że znane marki i koncerny zlecają przygotowanie videoklipów przeznaczonych tylko do Internetu. Spoty reklamowe są potem umieszczane w serwisach społecznościowych, video blogach, a wieść o nich rozsyłana pocztą pantoflową - mailem lub przez komunikatory.

Tymczasem, w video marketingu pojawił się nowy trend - video korporacyjne. W filmach publikowanych w sieci nie chodzi już bynajmniej o zwykłą reklamę. Video przypomina bardziej film dokumentalny i charakteryzuje się subtelnym, niemal rodzinnym ujęciem firmy i produktów. Pokazuje ich "ludzką twarz" i jak są w stanie zmieniać rzeczywistość.


Video korporacyjne trwa średnio ok. 5 min. Nowej formy prezentacji spróbowały już takie koncerny, jak IBM i Hitachi. Hitachi, na przykład, pokazuje jak technologia światłowodowa rozwiązała problemy małej społeczności w Bandon w Oregonie. AIESEC, międzynarodowa organizacja studencka, promuje swoją ideę poprzez wypowiedzi członków i uczestników jednego z corocznych spotkań.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


W T-Mobile wystarczy zadzwonić raz, by załatwić sprawę – nowa kampania reklamowa T-Mobile dla Firm

T-Mobile startuje z kampanią reklamową skierowaną do przedsiębiorców. Tym razem w roli głównej występuje Bogusław Linda. ...

NO-SPA już na Instagramie i Pintereście!

NO-SPA® dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż ...

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Superpolisa.pl promuje ubezpieczenia kilkunastu towarzystw

Ruszyła kampania reklamowa Superpolisa.pl, platformy sprzedaży ubezpieczeń kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnej w trzech kanałach: internet, call ...