Zamknij
Wiedza PR - CSR

Odpowiedzialność społeczna w Comarch - przekrój działań

Witold Sokołowski, 2009-11-10 04:53:11

Grupa Kapitałowa Comarch od początku swojej działalności szeroko angażuje się w działalność społeczną. Główną ideą Comarch jest stworzenie szerokiej platformy społecznej, na gruncie której propagowane będą sport oraz najnowsze technologie IT.  W 2006 roku Comarch wydał na działalność społeczną 6 milionów zł. Głównym przedmiotem zaangażowania społecznego Grupy Comarch jest klub MKS Cracovia SSA, który prowadzi działalność sportową z uczestnictwem w profesjonalnych ligach i zawodach w kilku dyscyplinach sportowych (piłka nożna oraz hokej na lodzie). Drugą ideą szeroko propagowaną przez Comarch są nowoczesne technologie IT. Rokrocznie około 200 studentów kierunków informatycznych odbywa trzymiesięczne staże letnie w Comarch, które umożliwiają młodym ludziom z całego świata poznanie najnowocześniejszych rozwiązań IT w biznesie. Grupa Kapitałowa Comarch wspiera także polską naukę, uczestnicząc w konferencjach naukowych i współfinansując je. Trzecim elementem działalności społecznej Grupy Kapitałowej jest sponsoring wydarzeń kulturalnych. W 2006 roku Comarch wsparł między innymi Festiwal Małych Form Teatralnych w krakowskim Teatrze Bagatela oraz koncert Krzysztofa Krawczyka dla Nowej Huty. W 2006 roku Grupa była także jednym z głównych sponsorów pielgrzymki Papieża Benedykta XVI do Polski. W ramach umowy podpisanej z Archidiecezją Krakowską Comarch zapewnił infrastrukturę techniczną niezbędną do obsługi informacyjnej wizyty papieskiej oraz organizacji Mszy świętej na krakowskich Błoniach.

Rok 2007 przyniósł zaangażowanie firmy w idee dotyczące najnowszych rozwiązań w dziedzinie IT. Comarch był mecenasem konferencji naukowych z zakresu informatyki, m.in. seminarium na Politechnice Łódzkiej pt. „Biznes i Nauka – Transfer Nowych Technologii” oraz kongresu „Internet Płaszczyzną Globalizacji handlu” na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Istotne było też dla Comarch propagowanie najwyższej jakości rozwiązań IT wśród młodzieży. Przedsiębiorstwo było sponsorem XII Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Gimnazjalnej w Informatyce.

Przedmiotem dużego zaangażowania Grupy Comarch w 2007 r. był sponsoring lokalnej aktywności społeczno-kulturalnej m.in. w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Lublinie. Comarch był między innymi mecenasem wystawy zorganizowanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie Monachium o przeszłości Europy. Malarstwo historyczne w XIX wieku oraz obchodów Roku Szymanowskiego. Wsparł także po raz szósty z rzędu Krakowskie Towarzystwo Przemysłowe w organizacji koncertu Last night of the Proms In Cracow. Podobnie jak w 2006 r. firma dofinansowała koncert w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego nie? W 2007 r. był to występ Grzegorza Turnaua, zorganizowany przez Ośrodek Kultury Nowa Huta. Comarch przekazał także fundusze na organizację warsztatów teatralnych dla dzieci niewidomych i niewidzących. W wyniku tych spotkań zostało przygotowane przedstawienie Przygody Koziołka Matołka w ramach działalności stowarzyszenia Scena Molier w Krakowie. Comarch sponsorował także Zachodniopomorski Konwent Informatyków Administracji Publicznej. Firma była również mecenasem Dolnośląskiego Forum Polityczno-Gospodarczego.

W 2008 roku Comarch konsekwentnie kontynuował działania CSR w obranych przez siebie obszarach. Na polu społeczno-kulturalnym Comarch wsparł Stowarzyszenie „U Siemachy”, któremu zaoferował pomoc finansową, 25 zestawów komputerowych, 50-calowy telewizor oraz roczny abonament na usługi internetowe. Ponadto pracownicy firmy pomogli sfinansować wakacyjne wyjazdy dzieci ze stowarzyszenia. Przez cały rok Comarch sponsorował również krakowski Teatr Bagatela. Jak co roku firma wsparła organizację koncertu Last Night of the Proms in Cracow, przygotowywanego przez Krakowskie Towarzystwo Przemysłowe. Comarch pomógł też Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego w zorganizowaniu „Dni Małopolskich w Brukseli”, imprezy promującej region na zagranicznych rynkach. Comarch przeznaczył także środki finansowe na naukę i rozwój najnowszych rozwiązań z zakresu IT. Firma objęła mecenatem m.in. Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, konferencję Virtual Goods VG 2008 oraz konferencję Bazy Danych: Aplikacje i Systemy ’08 organizowaną na Politechnice Śląskiej.

Strona 1 z 1 1

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Festiwal YouTube w Polsce już 18 czerwca

Zbliża się 3. edycja Orange Video Fest by LifeTube – największe spotkanie youtuberów, gamerów i ich fanów ...