Zamknij
Nowości - Kultura i nauka

On Board PR zdaje relację z wyprawy na biegun

Witold Sokołowski, 2005-05-11 11:13:00

W kwietniu do księgarń trafiła nowa książka Marka Kamińskiego „Razem na biegun”. Opisuje ona wyprawę z początku 2004 roku, podczas której niepełnosprawny Jaś Mela razem z Markiem Kamińskim, Wojciechem Ostrowskim i Wojciechem Moskalem zdobyli Biegun Północny. Elementem promocji nowej książki są organizowane przy wsparciu On Board PR otwarte spotkania Marka Kamińskiego z czytelnikami. Odbywają się one w największych miastach (m.in. Gdańsk, Warszawa, Kraków).

On Board PR prowadzi w ramach współpracy z Fundacją biuro prasowe projektu. Realizowane są działania związane bezpośrednio z prezentacją nowej książki oraz informowaniem mieszkańców regionów o spotkaniach z autorem. Elementem pracy konsultantów On Board PR jest też opieka nad bezpośrednimi kontaktami autora z przedstawicielami poszczególnych mediów.

Wydanie pozycji „Razem na biegun” jest częścią długofalowego projektu o tej samej nazwie. Głównym celem działań jest pokazanie, że również osoby niepełnosprawne mogą realizować nawet najbardziej śmiałe i spektakularne przedsięwzięcia. Obie wspólne wyprawy Marka Kamińskiego i Jasia Meli mają też przyczyniać się do budowania wśród ludzi aktywnych postaw w pokonywaniu barier stanowiących przeszkodę w realizacji własnych marzeń.

Książka „Razem na biegun” jest zilustrowana zdjęciami Wojciecha Ostrowskiego i Marka Kamińskiego. Zawiera także obszerne fragmenty z dzienniczka Jasia Meli, który opowiada o przygotowaniach do wyprawy i samej wędrówce. W książce Marek Kamiński opisuje codzienne trudy, z jakimi zetknęli się podróżnicy. Opowiada nie tylko o pokonywaniu sił przyrody, ale także o próbie zmierzenia się z własnymi słabościami psychicznymi i fizycznymi.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...