Zamknij
Nowości - RTV

Pierwsza w Polsce platforma audio na telefony komórkowe - Gaga Box

Witold Sokołowski, 2010-01-15 11:11:18

Pierwsza w Polsce platforma audio na telefony komórkowe - Gaga Box - jest już dostępna. Jej debiut poprzedzony był dwumiesięcznym okresem testów, do których zaproszeni zostali miłośnicy muzyki i radia. Dzięki Gaga Box użytkownicy, poprzez swoje telefony, uzyskują dostęp do szerokiej oferty muzyki i audycji emitowanych przez czołowych polskich nadawców radiowych.


Platforma oferuje 50 kanałów udostępnionych przy współpracy z takimi nadawcami, jak: RMF FM, Agora czy Polskie Radio. Jest to kolejne przedsięwzięcie kierowane przez Leszka Bogdanowicza twórcę Wirtualnej Polski i szefa projektu iTVP, realizowane wraz z pomysłodawcami koncepcji cyfrowej platformy audio - Robertem Ryszkowskim oraz Maciejem Skrzypczyńskim. Aplikację można pobierać ze strony http://www.gagabox.pl i przez pierwszy miesiąc użytkować całkowicie bezpłatnie.


- „Gaga Box nie jest nadawcą. Jest agregatorem oferty nadawców. Przy czym w odróżnieniu od "tradycyjnych" platform cyfrowych nie wykorzystujemy broadcastu, lecz dobrze znany z Internetu unicast, czyli strumieniowanie do każdego odbiorcy. Dodatkowo przy udostępnianiu oferty audio współpracujemy ściśle z nadawcami - Gaga nie jest zwykłym programem zbierającym w jednym miejscu istniejące w Internecie strumienie radiowe, lecz jest platformą zintegrowaną z systemami nadawców. To daje nam możliwość uzupełniania zagregowanej oferty nadawców ciekawymi usługami interaktywnymi, a w przyszłości także oferowanie audio na żądanie.” – twierdzi Leszek Bogdanowicz.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
1
komentarzy
  1. Witold Sokołowski   2010-01-17 06:15:30

    Świetny pomysł. Może to pierwszy krok w kierunku radia internetowego w samochodzie... A z punktu widzenia mediów i marketerów jakież rozszerzenie zasięgu. Koszty wejścia w radio internetowe też stosunkowo niewielkie, a potencjalne audytorium znacznie się powiększa. Gratuluję pomysłu!

Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...