Zamknij
Nowości - Kultura i nauka

Pierwsze spotkanie wege-blogerów

Witold Sokołowski, 2013-05-16 11:28:08

Już 18 maja w Warszawie rozpocznie się dwudniowe spotkanie wege-blogerów. Inicjatorem akcji jest Puszka.pl – najstarsza i największa w Polsce książka kucharska gromadząca przepisy wegańskie i wegetariańskie. Swój udział w spotkaniu potwierdziło kilkudziesięciu wege-blogerów z całej Polski. Jednym z panelistów na temat niestandardowych działań marketingowych będzie Maciej Budzich z mediafun.pl, a warsztat o budowaniu społeczności na facebooku poprowadzi Irena Kowalczyk z Fundacji Viva!, która charytatywnie zarządza fanpage Schroniska w Korabiewicach.


– Rosnące znaczenie diet wegetariańskich w Polsce, rozwój blogów, serwisów, restauracji i sklepów wegetariańskich oraz 13 lat Puszki w internecie skłoniły nas, aby po raz pierwszy spotkać się w gronie wege-blogerów. Chcemy poznać się „na żywo” i wymienić swoimi doświadczeniami, zainspirować i poszerzyć wiedzę dzięki wykładom praktyków m.in. na temat prowadzenia fanpage czy fotografii kulinarnej, a także wypracować nowe, kreatywne formy popularyzacji wegetarianizmu i weganizmu – diety zdrowej, smacznej, i według nas, najlepszej – mówi Patrycja Kazała z puszka.pl, organizatorka spotkania. – Urodziny Puszki uczcimy wegańskim tortem – dodaje.


W programie przewidziano m.in. panel o współpracy blogerów z firmami, panel, w którym o własnych doświadczeniach opowiedzą osoby prowadzące wege-biznes od lat, jak i tacy, którzy wystartowali całkiem niedawno, wykład o fotografii kulinarnej, spotkanie z Magdaleną Sikoń z portalu wegemaluch.pl oraz Małgorzatą Desmond z fundacji Wiemy Co Jemy.


- W blogosferze dzieje się coraz więcej i coraz ciekawiej, następuje segmentacja tego rynku, jeszcze parę lat temu nikt by nie pomyślał, że można organizować konferencję dla wegańskiej kulinarnej blogosfery. Z jednej strony powstaje mnóstwo kiepskich blogów, których celem jest otrzymanie durszlaka do testów i przepisywanie etykietek z produktów z drugiej strony poważne przedsięwzięcia blogowe rosną w siłę, skupiają coraz większą liczbę czytelników, angażują się w coraz ciekawsze projekty wykraczające poza pojmowanie bloga jako typowego pamiętnika internetowego. Przy tej okazji, blogosferą interesuje się biznes, pojawiają się coraz większe pieniądze oraz mniej lub bardziej etyczne zachowania, mam nadzieję, że podczas panelu dyskusyjnego poruszymy przynajmniej kilka z tych wątków – mówi Maciej Budzich z mediafun.pl, pasjonat i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych.


Drugiego dnia spotkania odbędą się ponadto dwa warsztaty kulinarne – wegańskie śniadania i wegańskie burgery. Szczegółowy program na stronie: www.puszka.pl/dobrakarma/program.jsp Spotkanie Dobra Karma odbędzie się w warszawskiej restauracji Biosfera (al. Niepodległości 80) 18 i 19 maja.


Patronami medialnymi wydarzenia są Magazyn Vege i Wegetariański Świat.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...