Zamknij
Social Media - WWW Review

WWW Review

Facebook Buzz

M jak Mobile

Pierwszy w Polsce portal do nauki muzyki

26Lipiec2011

Autor: Witold Sokołowski, Tagi: Eduvivo, e-learningPierwszy w Polsce portal do nauki muzyki

Eduvivo - pierwsza w Polsce platforma e-learningowa pozwalająca na zdalne kształcenie muzyczne już dostępna. Jest to narzędzie umożliwiające utrwalenie i uzupełnienie wiedzy z zakresu kształcenia słuchu oraz audycji muzycznych. Wykorzystanie nowatorskich rozwiązań multimedialnych sprawia, że edukacja przebiega szybko i przynosi duże efekty.

Rozwój nowoczesnych technologii, narzędzi oraz dostępność szerokopasmowego Internetu otwierają coraz to nowe możliwości nauki. Powszechność kursów językowych czy szkoleń specjalistycznych metodą e-learningową nikogo już nie dziwi i ma coraz większą rzeszę zwolenników. Za tym typem nauczania przemawiają m.in: łatwy dostęp do treści, oszczędność czasu i przede wszystkim dużo niższe koszty, niż te, z jakimi związana jest nauka stacjonarna.

www.eduvivo.pl to miejsce, w którym uczniowie mogą dokształcić się biorąc udział w wirtualnych lekcjach i kursach. Prezentowane treści maja formę multimedialną. Lektor staje się przewodnikiem, a quizy, gry i prezentacje sprawiają, że nauka jest ciekawsza i łatwiejsza. Każdy kursant na bieżąco może śledzić swoje postępy rozwiązując zadania i sprawdziany. Dla nauczycieli natomiast, jest to narzędzie, które pozwala na uatrakcyjnienie zajęć, a także wyrównanie poziomu wiedzy wśród uczniów.

Platforma EduVivo to odpowiedź na potrzeby i problemy edukacji w szkołach muzycznych. Liczne grupy, ograniczony czas, oraz nieobecność na zajęciach, przyczyniają się do powstania różnic w poziomie wiedzy uczniów. Narzędzie to, dzięki atrakcyjnej formie przekazu, umożliwia wyrównanie tych poziomów i sprawia, że nauka staje się o wiele przyjemniejsza.

Więcej informacji na stronie www.eduvivo.pl.


stały link | blip |

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...

Wywiad w mediach – szansa na darmową promocję czy realna groźba kryzysu?

Kryptoreklama, stres, niewłaściwa dykcja czy mimika, zbyt długie wypowiedzi i nie na temat, błędy merytoryczne – ...

Zamiast kreowania siebie możemy kreować relacje, bo jak ktoś zbuduje sympatyczną relację jest postrzegany jako sympatyczny - Piotr Tymochowicz