Zamknij
Social Media - WWW Review

WWW Review

Facebook Buzz

M jak Mobile

Pierwszy w Polsce portal do nauki muzyki

26Lipiec2011

Autor: Witold Sokołowski, Tagi: Eduvivo, e-learningPierwszy w Polsce portal do nauki muzyki

Eduvivo - pierwsza w Polsce platforma e-learningowa pozwalająca na zdalne kształcenie muzyczne już dostępna. Jest to narzędzie umożliwiające utrwalenie i uzupełnienie wiedzy z zakresu kształcenia słuchu oraz audycji muzycznych. Wykorzystanie nowatorskich rozwiązań multimedialnych sprawia, że edukacja przebiega szybko i przynosi duże efekty.

Rozwój nowoczesnych technologii, narzędzi oraz dostępność szerokopasmowego Internetu otwierają coraz to nowe możliwości nauki. Powszechność kursów językowych czy szkoleń specjalistycznych metodą e-learningową nikogo już nie dziwi i ma coraz większą rzeszę zwolenników. Za tym typem nauczania przemawiają m.in: łatwy dostęp do treści, oszczędność czasu i przede wszystkim dużo niższe koszty, niż te, z jakimi związana jest nauka stacjonarna.

www.eduvivo.pl to miejsce, w którym uczniowie mogą dokształcić się biorąc udział w wirtualnych lekcjach i kursach. Prezentowane treści maja formę multimedialną. Lektor staje się przewodnikiem, a quizy, gry i prezentacje sprawiają, że nauka jest ciekawsza i łatwiejsza. Każdy kursant na bieżąco może śledzić swoje postępy rozwiązując zadania i sprawdziany. Dla nauczycieli natomiast, jest to narzędzie, które pozwala na uatrakcyjnienie zajęć, a także wyrównanie poziomu wiedzy wśród uczniów.

Platforma EduVivo to odpowiedź na potrzeby i problemy edukacji w szkołach muzycznych. Liczne grupy, ograniczony czas, oraz nieobecność na zajęciach, przyczyniają się do powstania różnic w poziomie wiedzy uczniów. Narzędzie to, dzięki atrakcyjnej formie przekazu, umożliwia wyrównanie tych poziomów i sprawia, że nauka staje się o wiele przyjemniejsza.

Więcej informacji na stronie www.eduvivo.pl.


stały link | blip |

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Festiwal YouTube w Polsce już 18 czerwca

Zbliża się 3. edycja Orange Video Fest by LifeTube – największe spotkanie youtuberów, gamerów i ich fanów ...

,,Przywykliśmy raczej na politykę narzekać. Jednak, że w obszarze komunikacji polityka potrafi wykorzystywać pewne narzędzia i taktyki jako pierwsza, a przez to również kreować trendy. " - Konrad Ciesiołkiewicz