Zamknij
Prosto z rynku - PR w polityce info

PiS na okładkach dzienników częściej obecny niż rząd

Witold Sokołowski, 2013-05-20 17:23:18

Słowa-klucze z dzienników ogólnopolskich w ubiegłym tygodniu koncentrowały się wokół polityki. Co ciekawe, „PiS” wystąpiło na pierwszych stronach więcej razy niż „rząd”. Najczęściej pojawiał się wyraz „Polska/polska” – zarówno jako rzeczownik, jak i przymiotnik – wynika z analizy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.


„Polska” znalazła się na czołówkach aż 42 razy, co więcej odmiany tego słowa sklasyfikowano na trzecim i czwartym miejscu zestawienia. 33-krotnie na pierwszych stronach wystąpił „PiS”, natomiast 22 razy – „rząd”. Dalsze pozycje należały do „pracy”, „życie” „Tusk” i „Warszawie”. Wysoka pozycja tego ostatniego miała związek między innymi z doniesieniami na temat programu „Mieszkanie dla młodych”. Rząd skierował ustawę do Sejmu, a dziennikarze porównywali rynki nieruchomości w wybranych miastach. Nazwa stolicy występowała także w kontekście tamtejszej Prokuratury Okręgowej, która wznowiła przesłuchania funkcjonariuszy BOR, dotyczące katastrofy smoleńskiej.


Najczęściej występujące słowo w ubiegłym tygodniu powiązane było z wieloma tematami. Głównie z gospodarką, czy energetyką, na przykład w kontekście planów poprowadzenia nowego gazociągu. „Polska” pojawiała się także w tekstach na temat kryzysu gospodarczego w Eurolandzie, czy kwestii zniesienia wiz do USA. Wysoka pozycja PiS-u związana jest z wynikami najnowszych sondaży, w których Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło partię rządzącą.


Analiza dotyczy tygodnia od 13 do 19 maja 2013.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...