Zamknij
Prosto z rynku - PR w polityce info

Politycy na Twitterze. Kto jest najpopularniejszy?

Witold Sokołowski, 2013-07-16 12:11:23

Politycy na Twitterze. Kto jest najpopularniejszy?

Janusz Palikot, Radosław Sikorski, Adam Hoffman, Donald Tusk i Jerzy Buzek to czołówka najbardziej popularnych polityków na Twitterze, wynika z badań przeprowadzonych przez platformę analityczną NapoleonCat.com. Lidera Ruchu Poparcia Palikota śledzi ponad 156 tys. osób. Ponad 100 tys. osób obserwuje jeszcze ministra Radosława Sikorskiego i posła Adama Hofmana.


Największą platformę mikroblogową świata najlepiej wykorzystują na razie politycy Platformy Obywatelskiej. Z 25 najczęściej obserwowanych profili związanych z politykami i partiami politycznymi, aż 11 należy do osób związanych z PO. Najbardziej otwarty na kontakty na Twitterze jest jednak Adam Hofman. Poseł Prawa i Sprawiedliwości obserwuje ponad 2 tys. osób, które równocześnie obserwują jego profil.


- Twitter stał się w Polsce popularny głównie dzięki wykorzystywaniu go do wymiany informacji i opinii miedzy dziennikarzami a politykami. Nie zawsze jednak popularność na Twitterze łączy się z aktywnością. Przykładem tego jest oficjalny kanał premiera Donalda Tuska, mało aktywny, choć śledzi go ponad 70 tys. osób - tłumaczy Oskar Berezowski, analityk NapoleonCat.com.


Najbardziej pracowici na Twitterze są z kolein Krzysztof Bosak (ponad 15 tys. tweetów) i Agnieszka Pomaska (ponad 10 tys.).


Infografika ilustruje aktywność profili do dnia 04.07.2013 Dane pochodza z platformy do zarządzania i analizy mediów społecznościowych www.NapoleonCat.com.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...