Zamknij
Social Media - WWW Review

WWW Review

Facebook Buzz

M jak Mobile

Polska chmura Storino.pl daje kolejne możliwości

20Lipiec2011

Autor: Witold Sokołowski, Tagi: Storino.pl, cloud computing

Polska chmura Storino.pl daje swoim użytkownikom kolejne możliwości - tworzenie publicznych galerii i publicznej muzyki. To rozwiązania, które idealnie wpisują się w wakacyjny klimat.

W związku z trwającymi wakacjami Storino.pl udostępnia swoim użytkownikom kolejne użyteczne rozwiązania. Pierwsze z nich to możliwość tworzenia tzw. publicznej muzyki. Osoba przechowująca pliki muzyczne w Storino.pl może teraz zrobić z nich play listę i przesłać swoim znajomym do odtworzenia. Wystarczy podać im odpowiedni link – przykładowo: http://storino.pl/m/eQ1oX, który generowany jest tuż po zakończeniu procesu udostępniania. Po kliknięciu w niego, bez konieczności ściągania plików, muzyka bezpośrednio trafia do zainteresowanych osób.

W ten sam prosty sposób działa drugie oferowane przez Storino.pl rozwiązanie, czyli publiczna galeria. Użytkownik umieszcza na www.storino.pl swoje zdjęcia, np. z wakacji, tworzy z nich galerię, a swojej rodzinie czy przyjaciołom wysyła tylko link do niej, np. http://storino.pl/g/96DWe. Dzięki temu ma możliwość na bieżąco dzielić się swoimi zobrazowanymi wrażeniami i to na dodatek w dużej rozdzielczości, ponieważ Storino.pl umożliwia przechowywanie także dużych plików.

- Widzimy, że Storino.pl znakomicie sprawdza się w okresie wakacyjnym. Jest to bowiem czas, kiedy nie zawsze mamy dostęp do swoich stacjonarnych zasobów, a Storino.pl właśnie to umożliwia. Dodatkowo, to w wakacje zazwyczaj robimy najwięcej zdjęć, którymi szybko chcemy się podzielić z przyjaciółmi. Podobnie jest z muzyką. Bardzo często się zdarza, że chcemy przekazać znajomym muzyczny klimat naszego wypoczynku. Stąd też, wspólnie z naszym partnerem od działań promocyjnych Grupą AMP Media sp. z o.o., zdecydowaliśmy o wprowadzaniu tych usług właśnie w tym okresie – tłumaczy Tomasz Popów, Prezes SkyStorage, wrocławskiej spółki, w której powstało Storino.pl.

Storino.pl jest aplikacją służącą do przesyłania, synchronizacji i archiwizacji danych, przeznaczoną dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jej motorem napędowym jest prężnie rozwijająca się technologia Cloud Computing.


stały link | blip |

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Festiwal YouTube w Polsce już 18 czerwca

Zbliża się 3. edycja Orange Video Fest by LifeTube – największe spotkanie youtuberów, gamerów i ich fanów ...

Młdzi ludzie za pomocą zdjęć publikowanych w serwisach społecznościowych nie tylko pokazują kim są, ale przede wszystkim mają świadomość bycia medium - Natalia Hatalska, blogerka.