Zamknij
Prosto z rynku - PR w polityce info

Poncyliusz gościem kwartału

Witold Sokołowski, 2010-07-08 22:45:39

Poseł Prawa i Sprawiedliwości – Paweł Poncyliusz był najczęściej zapraszaną osobą do publicystycznych programów telewizyjnych i radiowych. W drugim kwartale bieżącego roku rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego wystąpił jako gość aż 53 razy – wynika z rankingu Media Gest przygotowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów we współpracy z miesięcznikiem Press.


Na drugim miejscu znalazł się profesor Paweł Januszewicz z Narodowego Instytutu Leków, który przełamał monopol polityków w czołówce. Był on gościem w studio aż 48-krotnie. Trzeci uplasował się Ryszard Kalisz – lider z poprzedniego notowania. Co ciekawe, Kalisz odnotował wzrost wystąpień, ale mimo tego spadł o dwie pozycje. Ta sama sytuacja dotyczy Bartosza Arłukowicza. Przed trzema miesiącami młody polityk lewicy znalazł się ex aequo z Ryszardem Kaliszem na pierwszym miejscu. Tym razem osiągnął wyższy wynik i spadł na siódmą pozycję.


Ranking sporządzono na podstawie 37 najpopularniejszych programów publicystycznych - 28 telewizyjnych i 9 radiowych w 8 stacjach telewizyjnych i 5 radiowych. Dane dotyczą emisji od 16 marca do 15 czerwca 2010.


Poncyliusz często pojawiał się w stacjach nadawców prywatnych, a znacznie rzadziej w TVP i Polskim Radiu. Aż sześciokrotnie był gościem „Rozmowy Rymanowskiego”. Trzy razy pojawił się w programie „Kawa na ławę”, a dwa w „Poranku TVN 24”. Raz wystąpił też w „Teraz my”. W Polsacie najczęściej pokazywał się w „Gościu Wydarzeń”. Z kolei na przykład w programie pierwszym Polskiego Radia w rozmowie dnia w „Sygnałach Dnia” był tylko dwukrotnie.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...