Zamknij

Prosto z rynku - PR i prawo info

Reklamy piwa zgodne z zasadami etyki

Reklamy piwa zgodne z zasadami etyki

W drugim kwartale 2013 roku branża piwowarska wyemitowała łącznie 455 nowych przekazów reklamowych. Pomimo częstszej obecności w mediach branża utrzymuje wysoki poziom przygotowywanych komunikatów - żadna z reklam piwa wyemitowanych w okresie 1 kwietnia – 30 czerwca nie naruszyła zasad Kodeksu Etyki Reklamy.

czytaj dalej

80% dzieci podaje nieprawdziwy wiek w internecie

Opublikowane dzisiaj brytyjskie badania pokazują, że ponad 80% dzieci, które rejestruje się w serwisach społecznościowych podaje fałszywe dane dotyczące swojego wieku.

czytaj dalej

Regulaminy konkursów fotograficznych pod lupą

Konkursy fotograficzne to ważny element świata fotografii – dla wielbicieli sztuki szansa, na doznania estetyczne i bycie na bieżąco, dla fotografów – sposób promocji, budowania swojej wiarygodności, a często także karta przetargowa podczas pozyskiwania zleceń.

czytaj dalej

Jak bezpiecznie sprzedawać zdjęcia w internecie?

Jak bezpiecznie sprzedawać zdjęcia w internecie? Jak odnaleźć się w gąszczu banków zdjęć, agencji fotograficznych i portali. Czym różni się współpraca z tego typu podmiotami? Na co zwracać uwagę przystępując do współpracy z portalem fotograficznym?

czytaj dalej

Ochrona Danych Osobowych – problem dla firm i konsumentów

Zagadnienie ochrony danych osobowych (ODO) jest tematem dość egzotycznym zarówno dla przedsiębiorców, urzędów jak i innych podmiotów, które muszą spełniać wymogi prawa w tym zakresie. Świadomość ODO jako prawa do prywatności jest w Polsce zaskakująco niska. O ile przedsiębiorców jeszcze można próbować jakoś tłumaczyć, o tyle zaskakuje kompletny brak świadomości konsumentów czyli de facto nas wszystkich.

czytaj dalej

Think Kong wesprze działania on-line belgijskiej organizacji Test Achats w Polsce

Agencja social mediowa Think Kong jest odpowiedzialna za przygotowanie i wsparcie realizacji działań dla Test Achats - belgijskiej organizacji zajmującej się ochroną praw konsumentów.

czytaj dalej

Dobre praktyki reklamowe w Velux

Dobre praktyki reklamowe w Velux

Velux, renomowany producent okien dachowych, dołączył do grona firm, które zdecydowały się na przestrzeganie wskazówek i postępowanie zgodnie z najlepszymi praktykami podczas przeprowadzania przetargów na usługi reklamowe. Normy te zostały określone w dokumencie opracowanym przez EACA (The European Association of Communications Agencies) oraz WFA (World Federation of Advertisers). W Polsce od wielu lat międzynarodowe standardy są promowane przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, z którym Velux podpisał list intencyjny zobowiązujący do przestrzegania tych zasad.

czytaj dalej

Wystartował SARTE – pierwszy w Polsce, czwarty na świecie profesjonalny system ochrony projektów i własności intelektualnej.

SARTE to kompleksowa usługa pozwalająca chronić projekty przed ich bezprawnym wykorzystaniem. Stanowi połączenie bezpiecznego sejfu na najcenniejsze pomysły i armię prawników dbających o interesy ich autorów. To miejsce, w którym twórca może zarejestrować swój projekt, by mieć niezbity dowód na bycie jego autorem. W przypadku wykorzystania pomysłu autora bez jego wiedzy i zgody, Certyfikat SARTE staje się dowodem sądowym w procesie lub wystarczającym argumentem do zawarcia ugody między stronami.

czytaj dalej

Tajemniczy klient z dyktafonem?

Pomiar jakości pracy wykonywany metodą mystery shopping zdobywa coraz większą popularność w środowisku biznesowym. Nie dziwi więc fakt poszukiwania przez firmy badawcze coraz to nowych narzędzi, ułatwiających realizację badania i raportowanie uzyskanych wyników. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych jest wykonywanie kontroli poprzez nagrywanie odbytych wizyt w formie audio i wideo. Czy takie działanie jest jednak zgodne z prawem?

czytaj dalej

Chomikuj.pl ostrzega użytkowników przed internetowymi oszustami

Administratorzy Chomikuj.pl przestrzegają przed oszustami podszywającymi się pod serwis lub jego pracowników. Chcąc zdobyć dane logowania do konta oraz wyłudzić pieniądze, wprowadzają oni użytkowników w błąd, obiecując doładowanie konta punktami lub zwiększenie limitu transferu. Takie nieuczciwe propozycje można spotkać na stronach internetowych przypominających z nazwy czy graficznie serwis Chomikuj.pl.

czytaj dalej

Strona 2 z 9 « 1 ... 2 3 ... 9 »

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...