Zamknij

Prosto z rynku - PR i prawo info

PIAP w dalszym ciągu walczy o podniesienie limitów

Polska Izba Artykułów Promocyjnych, na skutek niepokojących wieści, dotyczących rzekomego wycofania się ze zmiany w ustawie o VAT, która miała podwyższyć limit kwotowy prezentów o małej wartości, po raz kolejny zwróciła się do Ministerstwa Finansów z prośbą o uzasadnienie o wyjaśnienie powodów rezygnacji ze zmiany podwyższenia limitu kwotowego prezentów oraz o ponowne rozważenie tejże decyzji.

czytaj dalej

Agros – Nova przystąpiła do samoregulacji reklamy napojów energetycznych

Agros-Nova z marką Demon dołączyła do grona sygnatariuszy Dobrowolnego Kodeksu Znakowania i Marketingu Napojów Energetycznych, który jest inicjatywą Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ). Jest to pierwsza samoregulacja dotycząca rynku napojów energetycznych w Polsce. Jej celem jest odpowiedzialny marketing - etyczne i mające na względzie dobro użytkowników reklamowanie i oznaczanie napojów energetycznych.

czytaj dalej

Chomikuj.pl pracuje z wydawcami nad legalną ofertą

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z kilkoma wydawcami, by stworzyć bogatą ofertę dla internautów. To odpowiedź na zarzuty, że portal sprzyja piractwu. – Są setki wydawców, którzy zamiast robić szum w mediach spokojnie korzystają z naszych narzędzi – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Piotr Hałasiewicz, rzecznik serwisu.

czytaj dalej

IAA przeciw nielegalnej reklamie outdoorowej

IAA przeciw nielegalnej reklamie outdoorowej

Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy (IAA) wraz z Izbą Gospodarczą Reklamy Zewnętrznej (IGRZ) zajmą się podnoszeniem poziomu świadomości branży reklamowej odnośnie regulacji prawnych dotyczących instalowania reklam na budynkach mieszkalnych.

czytaj dalej

Tu i teraz, czyli fotografia reporterska na fotoprawo.pl

Tu i teraz, czyli fotografia reporterska na fotoprawo.pl

Fotografia powstała po to, aby dokumentować rzeczywistość. Kiedy jednak zbiór fotografii z danego miejsca staje się fotoreportażem? Co oznacza kryterium aktualności i co w sytuacji, gdy dany temat trafia do internetowego archiwum? Jakie są prawa oraz obowiązki fotoreporterów? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych dostarczy nowy cykl poświęcony fotografii reporterskiej w serwisie fotoprawo.pl.

czytaj dalej

PIPUiF musi przeprosić Link4

Sąd II instancji oddalił w zasadniczej części apelację PIPUiF i potwierdził, że działania podejmowane przez PIPUiF w stosunku do Link4 naruszały zasady uczciwej konkurencji oraz godziły w renomę spółki. To kolejna porażka PIPUiF w sporach z Link4.

czytaj dalej

Kolejny stempel „oglądaj legalne” przyznany serwisowi cineman.pl

„Oglądaj legalne" to akcja społeczno – edukacyjna, której celem jest promocja legalnej dystrybucji treści wideo w internecie i pomoc internautom w identyfikacji bezpiecznych i licencjonowanych serwisów udostępniających m.in. filmy czy programy telewizyjne.

czytaj dalej

Omega Kancelarie Prawne wybrała Good One PR

Z początkiem czerwca 2012 agencja Good One PR rozpoczęła współpracę z Omega Kancelarie Prawne Sp. z o.o. Agencja będzie odpowiedzialna za strategię komunikacji, budowanie wizerunku marki, media relations, social media, e-PR oraz działania z zakresu employer brandingu.

czytaj dalej

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną PIPUiF

Sąd Najwyższy w wyroku z 25 maja br. w sprawie dotyczącej reklam LINK4 oddalił skargę kasacyjną PIPUiF. Takie rozstrzygnięcie przesądza w sposób ostateczny, że reklamy LINK4 nie wprowadzały klientów w błąd.

czytaj dalej

Food Care przegrywa w sądzie i wycofuje pozew przeciwko Dariuszowi Michalczewskiemu

Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok, w którym oddalił pozew FoodCare o zapłatę przez Fundację Dariusza Tiger Michalczewskiego kwoty ponad 800.000 zł. Równocześnie firma FoodCare wycofała pozew przeciwko Dariuszowi Michalczewskiemu o zapłatę 20 milionów zł. tytułem odszkodowania w związku z brakiem możliwości produkowania napoju energetycznego Tiger.

czytaj dalej

Strona 3 z 9 « 1 2 ... 3 ... 9 »

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...