Zamknij

Prosto z rynku - PR w polityce info

Polska scena polityczna pod koniec 2013r.

Medialność partii politycznych i ich liderów poszła nieznacznie w dół – wynika z raportu „Scena Polityczna” dotyczącego listopada 2013. Z opracowania przygotowanego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” dowiadujemy się, że najbardziej stracił Twój Ruch. Na przeciwnym biegunie znalazło się PSL.

czytaj dalej

69. rocznica Powstania Warszawskiego w social media

69. rocznica Powstania Warszawskiego w social media

Tegoroczna rocznica Powstania Warszawskiego była mocno komentowana przez użytkowników mediów społecznościach. Zespół K2 Social przygotował infografikę ilustrującą obecność wątków związanych z Powstaniem w mediach społecznościowych. Dane dostarczyły firmy Brand24 i Sotrender.

czytaj dalej

Politycy na Twitterze. Kto jest najpopularniejszy?

Politycy na Twitterze. Kto jest najpopularniejszy?

Janusz Palikot, Radosław Sikorski, Adam Hoffman, Donald Tusk i Jerzy Buzek to czołówka najbardziej popularnych polityków na Twitterze, wynika z badań przeprowadzonych przez platformę analityczną NapoleonCat.com.

czytaj dalej

PiS na okładkach dzienników częściej obecny niż rząd

Słowa-klucze z dzienników ogólnopolskich w ubiegłym tygodniu koncentrowały się wokół polityki. Co ciekawe, „PiS” wystąpiło na pierwszych stronach więcej razy niż „rząd”.

czytaj dalej

Rafał Dutkiewicz bardziej medialny od prezydent stolicy

Rafał Dutkiewicz drugi miesiąc z kolei okazał się najpopularniejszy w mediach. Tuż za nim uplasowała się Hanna Gronkiewicz-Waltz, która w marcu – odwrotnie niż w miesiącu poprzednim – wyprzedziła Ryszarda Grobelnego.

czytaj dalej

Janusz Palikot najczęściej krytykowanym liderem politycznym w Polsce

Janusz Palikot był w marcu najczęściej krytykowanym liderem politycznym w Polsce – dowiadujemy się z badania „Scena Polityczna” opublikowanego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

czytaj dalej

Krytykowanie Kaczyńskiego przestało być trendy?

Jarosław Kaczyński stopniowo przestaje być modnym obiektem ataków mediów. W lutym niekorzystne dla niego publikacje stanowiły tylko 8 proc. tekstów z dzienników ogólnopolskich. To niewiele nie tylko w porównaniu do Tuska (25 proc.), czy Palikota (45 proc.), ale także do poprzednich miesięcy. Luty był trzecim z rzędu, kiedy krytyka byłego premiera słabła – wynika z badania „Scena Polityczna” prowadzonego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”

czytaj dalej

Po raz pierwszy od niemal roku PO wyprzedza PiS

Po raz pierwszy od niemal roku PO wyprzedza PiS

Platforma Obywatelska jest obecnie najbardziej medialną partią polityczną w Polsce. W ciągu miesiąca ukazało się na jej temat 3,5 tys. publikacji. O PiS-ie było ich nieznacznie mniej – 3,4 tys. – wynika z badania „Scena Polityczna” przeprowadzonego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Oznacza to, że PO wysunęła się na prowadzenie po raz pierwszy od lutego 2012.

czytaj dalej

Monday PR dla Parlamentu Europejskiego

Monday PR dla Parlamentu Europejskiego

Agencja komunikacji zintegrowanej Monday PR wygrała przetarg na obsługę public relations Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce. Do obowiązków agencji należeć będzie wsparcie działalności komunikacyjnej i informacyjnej BIPE w latach 2012-2016.

czytaj dalej

Raport Procontent Communication: Politycy przed kamerą

Politycy to prawdziwe „zwierzęta medialne”. Według raportu Procontent Communication, lubią, gdy dziennikarze się nimi interesują i proszą o komentarz. 90% badanych posłów i senatorów uznało, że lubi, gdy dziennikarze się nimi interesują. Jednocześnie prawie 70 % z nich źle ocenia wypowiedzi swoich kolegów wskazując, że nie potrafią oni wiarygodnie przedstawić danych o polskiej gospodarce.

czytaj dalej

Strona 1 z 12 1 2 3 ... 12 »

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...