Zamknij
Nowości - AGD

Pralniomaty Hi’Shine zmieniają znaczenie metek. Startują #metkotikony

Witold Sokołowski, 2016-10-25 14:23:48

Pranie i prasowanie to jedne z najmniej lubianych obowiązków domowych. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków ma problemy ze zrozumieniem symboli na metkach dotyczących pielęgnacji ubrań. Pralniomaty Hi’Shine proponują zupełnie nowe podejście do metek ­­- startują z kampanią #metkotikony, przekonując, że zamiast prania i prasowania można robić wiele ciekawszych rzeczy.


Metkotikony powstały z połączenia słów „metki” oraz „emotikony” i nawiązują do popularnego, zabawnego sposobu porozumiewania się. Mają one zachęcać do przyjemnego wykorzystania wolnego czasu, kiedy nie musimy prać czy prasować.


Pretekstem do realizacji kampanii #metkotikony były wyniki badania na temat znajomości i stosowania wytycznych z metek przez Polaków, przeprowadzonego w sierpniu br. przez SW Research dla Pralniomatów Hi’Shine. Jak się okazało, wiedza na temat symboli z metek jest bardzo przeciętna, a stosunek do przestrzegania zaleceń niejednoznaczny. Sondaż wykazał, że większość spośród badanych (49%) sporadycznie zwraca uwagę na wspomniane symbole lub nawet nie robi tego w ogóle (8%), tłumacząc się m.in. brakiem czasu czy po prostu nieznajomością tych oznaczeń. Faktycznie, tylko co ósma osoba jest pewna znaczenia więcej niż 10 spośród 28 najpopularniejszych symboli zaprezentowanych w badaniu. Ponadto to kobiety wykazują się średnio dwukrotnie większą znajomością sygnatury z metek niż mężczyźni. Spośród tych osób, które stosują się do zaleceń z metek odzieżowych, tylko 22% robi to w każdym przypadku, natomiast prawie 45% stosuje się tylko do ogólnych wytycznych, a 27% robi to wyłącznie w przypadku ulubionej lub cennej odzieży. W efekcie aż 3 na 4 Polaków przyznaje, że zdarzyło im się zniszczyć odzież podczas prania bądź prasowania.


- Tworząc #metkotikony chcieliśmy w niecodzienny sposób zwrócić uwagę na ofertę Pralniomatów Hi’Shine, które powstały z myślą o smart living, a więc mądrym oraz sprytnym życiu, przy wykorzystaniu technologii ułatwiających nam codzienne obowiązki. Skoro pranie i prasowanie najbardziej wymagającej odzieży można powierzyć Pralniomatom, to symbole na metkach ubrań stają się nieistotne. Nie musimy zawracać sobie nimi głowy i możemy nadać im zupełnie nowe znaczenie. Tym samym mamy nadzieję, że wraz z pojawieniem się naszych metkotikonek, zmieni się dotychczasowe spojrzenie na metki. Będą one dla nas inspiracją do korzystania z wolnego czasu i lepszego życia – wyjaśnia Rafał Staszkiewicz, CEO Pralniomatów Hi’Shine.


Kampania #metkotikony ma charakter zintegrowany i w niestandardowy sposób odnosi się do idei smart living. Centralnym elementem komunikacji jest dedykowany serwis metkotikony.pl, gdzie użytkownicy mogą zapoznać się z propozycjami metkotikonek oraz stworzyć własne, kreatywne propozycje haseł. Dzięki mechanizmom społecznościowym można podzielić się swoimi pomysłami ze znajomymi. Akcji towarzyszy również konkurs, w którym nagrodzone zostaną najciekawsze propozycje publikowane przez uczestników.


W kampanii wykorzystano kilkanaście najpopularniejszych symboli dotyczących prania, czyszczenia, suszenia i prasowania odzieży, do których dobrano humorystyczne hasła przedstawione na kreacjach. Kampania promująca akcję będzie realizowana głównie online, przede wszystkim w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram). Towarzyszą jej działania skierowane do influencerów oraz materiały BTL (naklejki, kartki pocztowe, gadżety).

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...