Zamknij
PR w mediach

Rasiści wśród polskich celebrytów

Witold Sokołowski, 2012-04-19 02:00:07

Co miał do powiedzenia przed sądem Jakub W., prezenter radia Eska Rock, szerzej znany z programu Kuba Wojewódzki w TVN. Nie wiem, bo w sądzie nie byłem. Ale pewnie po raz kolejny on i stacja radiowa wykręcali się satyrycznym charakterem programu. Czy słusznie?

Zacytuje za Pulsem Biznesu: "Za publiczne znieważenie danej osoby z powodu przynależności rasowej grozi do 3 lat więzienia." Chodzi o audycję w Radiu ESKA Rock, podczas której Kuba Wojewódzki i Michał Figurski niewybrednie żartowali sobie z rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Ojciec Alvina Gajadhura – bo o nim mowa - jest Hindusem. Matka jest Polską. Sam Alvin doskonale mówi po polsku. Tu się urodził, wykształcił i mieszka. Od Wojewódzkiego i Figurskiego różni go ciemny kolor skóry. To wystarczyło, by zdaniem prowadzących wpisać go na "krajowy rejestr Murzynów". Mowa też była o ku-klux-klanie, czy "buszmeńskiej sieci dla czarnych" - sieci telefonii komórkowej, z której Alvin Gajadhur miał wtedy korzystać.

To nie pierwsze potyczki Kuby Wojewódzkiego, czy radia Eska Rock z wymiarem sprawiedliwości. W sierpniu 2011 stacja TVN została skazana na pół miliona zł grzywny za wtykanie polskiej flagi w psie kupy podczas programu Wojewódzkiego. Wcześniej we wspomnianym radiu para "radiowych satyryków" ubliżała Lechowi Kaczyńskiemu. Wtedy bezkarnie.

Rasizm to jednak nie satyra i żarty z polityków. Panowie W. i F. w swojej błazeńskiej swawoli się wyraźnie zapomnieli. Szkoda jednak, że tak słabo zachowania takie piętnuje samo środowisko dziennikarskie. Nie pamiętam żadnej poważnej dyskusji o tym, czy to na antenie TOK FM, czy TVN24 - stacji poruszających ważne społeczne problemy.

Za "Murzynem" nie wstawił się też żaden autorytet, z prof. Magdaleną Środą, czy Kazimierą Szczuką na czele - zawsze gotowych bronić praw wszystkich mniejszości. Nie słyszałem głosu oburzenia ze strony czarnoskórych posłów Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? Oni mają po prostu dobre poczucie humoru. Jak Wojewódzki i Figurski.

Na zdjęciu Kuba Wojewódzki w reklamie sieci Play.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Można powiedzieć, że Lech Kaczyński nigdy nie był mistrzem photo opportunity - Wojciech Jabłoński, UW