Zamknij
PR w mediach

Robert Lewandowski i Małgorzata Socha najbardziej atrakcyjnymi celebrytami

Witold Sokołowski, 2014-06-11 00:31:20

Robert Lewandowski i Małgorzata Socha to najbardziej podziwiane za wygląd sławne osoby — wynika z przeprowadzonego przez BBC Lifestyle badania Polaków. Roberta Lewandowskiego wskazało 19% respondentów, na drugim miejscu uplasował się Maciej Zakościelny (12%), a na trzecim Jakub Błaszczykowski (6%). Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Socha z wynikiem 15%, pokonując Natalię Siwiec (13%) i Dorotę Rabczewską (11%).

Okazją do wykonania badania jest rozpoczynający się 2 czerwca na antenie BBC Lifestyle cykl „Zdrowie i uroda”, w ramach którego wyemitowane zostaną programy dokumentalne, wnikliwie analizujące naukowe i psychologiczne aspekty zdrowia i wyglądu. W ankiecie uczestniczyło 800 osób w wieku od 15 do 50 lat. Badanie pokazało, że ponad połowa Polaków (54%), w tym 64% mężczyzn i 45% kobiet, jest zadowolona ze swojego wyglądu.

Analizując kompleksy związane z ciałem, na pierwsze miejsce wysuwa się tusza: blisko 40% Polaków - w tym 49% kobiet i 29% mężczyzn - uważa, że są za grubi. Największym kompleksem dla ankietowanych okazał się brzuch: zadowolenie z jego wyglądu zadeklarowało tylko 30% kobiet i 38% mężczyzn. Dla ponad jednej czwartej respondentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, problemem jest również wygląd zębów. Blisko 20% pań jest niezadowolonych ze swoich nóg, natomiast dla wielu panów wadą jest niewysportowane ciało — takiej odpowiedzi udzieliło ponad 20% badanych. Obie płcie podobnie oceniły poszczególne części swojego ciała. Jedynym wyjątkiem okazały się pośladki, które pozytywnie postrzega tylko 57% kobiet i aż 80% mężczyzn. Ponad 70% Polaków — 71% kobiet i 78% mężczyzn — deklaruje natomiast zadowolenie z wyglądu własnej twarzy.

Ankietowanych zapytano także, w jaki sposób dbają o swoje zdrowie. Blisko połowa badanych stara się zdrowo odżywiać, a co trzeci systematycznie uprawia sport. Tylko 15% zadeklarowało zażywanie suplementów diety, a operacji plastycznej poddałaby się mniej niż jedna czwarta badanych.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Jest w naszej fascynacji doradcami polityków - zwanych PR-owcami lub spin doktorami - coś perwersyjnego - Michał Karnowski, Polska The Times