Zamknij
Prosto z rynku - Positioning info

Sposoby rozliczeń pracy pozycjonerów w raporcie firmy SeoStation

Witold Sokołowski, 2015-12-07 13:09:58

SeoStation, jeden z czołowych systemów do sprawdzania pozycji w wyszukiwarce Google w Polsce, stworzył raport: „Sposoby rozliczeń pracy pozycjonerów”. Zestawienie powstało na podstawie analizy danych własnych pochodzących z SeoStation. W tym roku aż 68,4% stron było pozycjonowanych w rozliczeniu za efekt.


Rozliczenie ryczałtowe, czyli inaczej abonament, dotyczyło ok. 18% badanych stron. Trochę ponad 13,6% prac nad stronami było rozliczanych w modelu mieszanym, tj. na podstawie stałej miesięcznej podstawy (abonamentu) i dodatkowej prowizji zależnej od osiągnięcia ustalonych pozycji w wyszukiwarkach. Również w poprzednich latach, tj. w 2014 i 2013 roku rozliczenie za efekt było dominującym modelem. Na drugim miejscu, nieprzerwanie od 3 lat znajduje się rozliczenie ryczałtowe.


Na podstawie analizy danych z lat 2013-2015 można zauważyć, że spada popularność modelu abonamentowego. Coraz większą przychylnością klientów i SEO-wców cieszy się natomiast model mieszany. Model rozliczeń za efekt wciąż jest niekwestionowanym liderem w zestawieniu sposobu rozliczeń pracy pozycjonerów.


Temat zmian zachodzących zakresie rozliczeń stosowanych przez pozycjonerów i ich klientów przeanalizowano na podstawie danych własnych, pochodzących z systemu SeoStation. Dane z 2015 dotyczą okresu 1.01-3.12. bieżącego roku.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...