Zamknij
Prosto z rynku - e-PR info

T-Mobile przypomina jak nie dać „wplątać” się w sieć

Nowy User, 2017-02-08 18:41:15

Internet w połączeniu z nowymi technologiami daje praktycznie nieograniczone możliwości nauki, poznawania świata i nowych ludzi. Dzięki niemu jesteśmy w stanie bez barier kontaktować się z całym światem. Ale Internetu należy używać w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Jak? T-Mobile przedstawia kilka podpowiedzi!


Od 2004 roku, z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.


Ostrzeganie dzieci przed rozmowami z nieznajomymi, uczulanie na podejrzane zachowania innych oraz wpajanie ograniczonego zaufania i niepodawania w sieci zbyt wielu informacji o sobie weszło nam już w krew. Coraz większej liczbie groźnych sytuacji udaje się zapobiec, bo dzieci same zgłaszają je rodzicom czy nauczycielom.


Ale w kontakcie z siecią nie tylko dzieci są czasem naiwne – również dorośli użytkownicy Internetu potrafią zachowywać się nieodpowiedzialnie. Czasem nie ponosimy konsekwencji takich zachowań, ale zdarza się, że za nieuwagę płacimy wysoką cenę: przejęcie konta na portalu społecznościowym, przechwycenie naszej korespondencji, zablokowanie komputera albo wyciek pieniędzy z konta to tylko niektóre z przykrości, jakie mogą nam się przydarzyć jeśli będziemy nieostrożni.


Co możemy zrobić żeby zabezpieczyć siebie i bliskich w sieci. T-Mobile angażuje się w inicjatywy służące podniesieniu świadomości w zakresie bezpiecznego Internetu poprzez m.in.:


- Edukację. Stworzona strona edukacyjna „W Cyfrowym Świecie” ma na celu przede wszystkim uwrażliwienie rodziców na temat bezpieczeństwa ich dzieci w sieci. Rodzice i opiekunowie znajdą tam praktyczne porady dotyczące wspierania dzieci w odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu.


- Teachtoday - stworzona przez Deutsche Telecom strona internetowa przeznaczona jest nie tylko dla dzieci, młodzieży i rodziców ale również dla nauczycieli, którzy mogą znaleźć tam scenariusze lekcji oraz praktyczne porady jak rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w Internecie.


- „Dzieci w Sieci” - to unikalne narzędzie kontroli rodzicielskiej, które pozwala rodzicom wybierać treści wartościowe dla dziecka i odpowiednie dla jego wieku. Pozwala dziecku przede wszystkim na bezpieczne surfowanie po Internecie. Poprzez panel administracyjny opiekun może zdefiniować strony www z nieodpowiednią treścią, które będą blokowane na urządzeniu dziecka, ograniczyć korzystanie z portali społecznościowych czy ustalić godziny surfowania po Internecie. Aplikacja dostępna jest w Google Play, App Store.


- Bezpieczne Surfowanie – to usługa ostrzegająca przed wejściem na niebezpieczne strony internetowe. Komunikaty o potencjalnym zagrożeniu wirusem lub innymi niepożądanymi działaniami pozwalają zachować bezpieczeństwo Twojemu urządzeniu i danym, które na nim przechowujesz. Użytkownik nie musi instalować ani aktywować żadnych dodatkowych aplikacji. Jeśli posiada taryfę T, to usługę ma przez 3 miesiące bezpłatnie. Po tym okresie automatycznie się wyłącza. Aby ją ponownie aktywować wystarczy wysłać bezpłatny SMS. Z usługi można również zrezygnować w dowolnym momencie.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...