Zamknij
Nowości - Życie i styl

Tajemnica panierki KFC ma już 65 lat!

Witold Sokołowski, 2005-07-14 15:03:00

KFC Original Recipe – jedna z najlepiej strzeżonych receptur na świecie ma już 65 lat. 65 lat temu, w lipcu 1940 roku, właściciel przydrożnego motelu i restauracji w Corbin – Colonel Harland Sanders wymyślił jedną z najpilniej strzeżonych receptur na świecie – oryginalną panierkę KFC. Dzięki unikalnemu połączeniu 11 ziół i przypraw, miliony osób na całym świecie mogą codziennie delektować się pyszną panierką otaczającą chrupiące kawałki kurczaka.

Środki podjęte w celu ochrony przepisu Colonela są wyjątkowo rygorystyczne. Receptura przechowywana jest w sejfie w Louisville, w siedzibie firmy YUM! Brands. Dostęp do wartego kilka milionów dolarów przepisu ma tylko niewielka garstka osób. Każdy z dostawców składników panierki zna jedynie jego fragment. Specjalny program komputerowy czuwa nad odpowiednimi proporcjami, w jakich łączone są poszczególne przyprawy i zioła.


- „Od lat wiele osób próbuje skopiować oryginalną panierkę KFC, lecz ich wysiłki kończą się niepowodzeniem. – mówi Padiasek – W Stanach Zjednoczonych zdarzały się nawet sytuacje, gdy kurczaki z KFC wysyłano do laboratoriów, w których miano zbadać skład naszej receptury.”

Dzisiaj KFC, oferująca kurczaki przyrządzane według receptury Colonela Sandersa to jedna z najlepiej znanych sieci restauracyjnych na świecie. Swoje produkty oferuje w ponad 9 tysiącach lokali w 90 krajach świata. Codziennie odwiedza je cztery miliony gości. Restauracje KFC zatrudniają globalnie ponad 290 tysięcy pracowników. W ciągu roku sprzedają na całym świecie 5,89 miliarda kawałków kurczaka, z czego w Polsce ponad 12 milionów. W naszym kraju pierwsza restauracja KFC została otworzona w 1993 roku w Grubej Kaśce w Warszawie.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...