Zamknij
Prosto z rynku - Marka info

TEEKANNE unowocześnia opakowania

Witold Sokołowski, 2013-05-17 06:27:22

Koncern TEEKANNE, od ponad 130 lat dostarczający konsumentom wyśmienite herbaty, odświeżył wygląd opakowań herbat czarnych i czarnych aromatyzowanych. Rebranding unowocześnił opakowania i sprawił, że teraz jeszcze czytelniej komunikują one wysoką jakość produktów, pozostając przyjazne konsumentowi.


Nowy projekt ma przede wszystkim za zadanie podkreślać najwyższą jakość i zalety herbat TEEKANNE. Ponadto, w obliczu intensywnie ewoluującego rynku, zbudowanie jednolitego komunikatu wizualnego dla wszystkich rodzajów herbat czarnych i czarnych aromatyzowanych zwiększa rozpoznawalność tych produktów i uatrakcyjnia je w oczach konsumentów.


Na odświeżonych, czytelnych opakowaniach, przewija się wspólny motyw: charakterystyczna, klasyczna filiżanka z parującym naparem, podkreślająca przyjemność picia herbaty, a w tle – nawiązanie do plantacji. Zmieniający się kolor pola upraw symbolizuje różne miejsca, z których pochodzą zbierane liście herbaty.


Odświeżona linia herbat TEEKANNE składa się z 10 produktów. Jest wśród nich 5 herbat czarnych (NERO, English Breakfast, Gold, Ceylon, Assam) oraz 5 czarnych aromatyzowanych (Earl Grey, Earl Grey Lemon, Irish Cream, Royal Rum i Black Lemon). Całość wyróżnia się elegancką, wyrazistą kolorystyką. Nowością jest indykator mocy, który teraz pojawia się na pudełku – znacznie ułatwia to konsumentom wybór najbardziej odpowiadającego ich gustom i oczekiwaniom napoju.


- Jeśli chcemy, by nasza marka postrzegana była jako nowoczesna, musimy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rynku. Atrakcyjne opakowania to co prawda tylko jeden z elementów zaplanowanej całościowej strategii, ale niezwykle ważny, bo wpływa na postrzeganie przez handlowców i konsumentów, poprawia rozpoznawalność. Jakość produktu musi iść w parze z wyglądem opakowania, komunikować go i podkreślać benefity marki - mówi Maciej Rymski, National Sales Manager TEEKANNE Polska.


Nowy design opakowań przygotowała agencja Mark & Mark. Został on wdrożony nie tylko w Polsce, ale przyjęto go jako standard dla opakowań również w kilku innych krajach Europy, do których docierają produkowane w Polsce herbaty TEEKANNE.

zobacz zdjęcia

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...