Zamknij
Prosto z rynku - PR w polityce info

TNS OBOP przepyta 50 000 wyborców

Witold Sokołowski, 2010-06-18 02:02:30

TNS OBOP przeprowadzi na zlecenie TVP S. A. badanie typu exit poll podczas I i II tury wyborów prezydenckich. Szczegółowe informacje dotyczące badania oraz jego wyniki zostaną przedstawione podczas wieczoru wyborczego na antenie TVP1 oraz TVP Info.


Badanie zostanie przeprowadzone w dniu wyborów przed 500 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ankieterzy TNS OBOP poproszą osoby, które oddały już swój głos, o wypełnienie krótkiej ankiety. W badaniu weźmie udział około 50 000 respondentów.


Na podstawie zebranych danych, 20 czerwca br. o godz. 20:00, stacje TVP1 oraz TVP Info przedstawią podczas wieczoru wyborczego szacunkowe wyniki I tury wyborów prezydenckich. W przypadku II tury wyborów prezydenckich będzie to odpowiednio wieczór wyborczy w dniu 4 lipca 2010 r.


Średni błąd pomiaru w badaniu exit poll realizowanym podczas ostatnich wyborów prezydenckich w 2005 r. wyniósł. 0,24 pkt. proc. w szacowanym poparciu dla kandydatów i 0,01 pkt. proc. w szacowanej frekwencji.


Zdjęcie: wikimedia.org, Gretel Sharpee.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...