Zamknij
Prosto z rynku - PR w polityce info

W TV i radiu prowadzi Komorowski

Witold Sokołowski, 2010-06-18 02:14:59

W TV i radiu prowadzi Komorowski

Z raportu „Wybory Prezydenckie 2010” opracowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wynika, że na wizji i w eterze kandydat Platformy Obywatelskiej zyskał znaczącą przewagę nad Jarosławem Kaczyńskim. Analiza objęła okres od 8 do 14 czerwca br. Uwzględniono cztery stacje telewizyjne i radiowe: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, Polskie Radio 1, Polskie Radio 3, Radio Zet oraz RMF FM.


W badanym okresie Bronisław Komorowski zwiększył swoją obecność w mediach pod względem liczby wystąpień – w porównaniu z wynikami poprzedniego badania (1-7 czerwca) o przeszło 30% w programach telewizyjnych i ponad pięciokrotnie w audycjach radiowych. Łącznie kandydat PO pojawił się w analizowanych stacjach 127 razy. Wynikiem aż 61 wystąpień zdeklasował w eterze Jarosława Kaczyńskiego (32).


Komorowski okazał się nie do pokonania pod względem liczby wystąpień we wszystkich ośmiu analizowanych stacjach radiowych i telewizyjnych, wykazując największą przewagę nad kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w TVP 1 i PR 1. Z kolei w Programie 2 Telewizji Polskiej oraz w Polsacie Jarosława Kaczyńskiego wyprzedzili Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak. Co ciekawe, w RMF FM w ubiegłym tygodniu prezentowano wyłącznie dwóch głównych pretendentów do fotela prezydenckiego. W przypadku wszystkich kandydatów, z wyjątkiem Bogusława Ziętka, odnotowano znaczący procentowy wzrost udziału przekazów radiowych, kosztem materiałów telewizyjnych.


Do interesujących wniosków prowadzi także porównanie czasu wypowiedzi kandydatów w przekazach radiowych i telewizyjnych. Lider poprzedniego zestawienia - Bogusław Ziętek - w omawianym tygodniu, z czasem 18 minut i 22 sekund, uplasował się na końcu podsumowania. Drugą pozycję utrzymał Waldemar Pawlak (45:52), a trzecią Grzegorz Napieralski (36:59). Najwięcej czasu antenowego poświęcono Bronisławowi Komorowskiemu (01:28:57). Natomiast Jarosław Kaczyński, w wykazie uwzględniającym wszystkie analizowane stacje, znalazł się na czwartym miejscu (35:24), tuż przed Andrzejem Olechowskim (35:05). W telewizji kandydat PiS wyprzedził jednak wszystkich startujących w wyborach z wyjątkiem Komorowskiego.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...