Zamknij
Prosto z rynku - PR w polityce info

W TV i radiu prowadzi Komorowski

Witold Sokołowski, 2010-06-18 02:14:59

W TV i radiu prowadzi Komorowski

Z raportu „Wybory Prezydenckie 2010” opracowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wynika, że na wizji i w eterze kandydat Platformy Obywatelskiej zyskał znaczącą przewagę nad Jarosławem Kaczyńskim. Analiza objęła okres od 8 do 14 czerwca br. Uwzględniono cztery stacje telewizyjne i radiowe: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, Polskie Radio 1, Polskie Radio 3, Radio Zet oraz RMF FM.


W badanym okresie Bronisław Komorowski zwiększył swoją obecność w mediach pod względem liczby wystąpień – w porównaniu z wynikami poprzedniego badania (1-7 czerwca) o przeszło 30% w programach telewizyjnych i ponad pięciokrotnie w audycjach radiowych. Łącznie kandydat PO pojawił się w analizowanych stacjach 127 razy. Wynikiem aż 61 wystąpień zdeklasował w eterze Jarosława Kaczyńskiego (32).


Komorowski okazał się nie do pokonania pod względem liczby wystąpień we wszystkich ośmiu analizowanych stacjach radiowych i telewizyjnych, wykazując największą przewagę nad kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w TVP 1 i PR 1. Z kolei w Programie 2 Telewizji Polskiej oraz w Polsacie Jarosława Kaczyńskiego wyprzedzili Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak. Co ciekawe, w RMF FM w ubiegłym tygodniu prezentowano wyłącznie dwóch głównych pretendentów do fotela prezydenckiego. W przypadku wszystkich kandydatów, z wyjątkiem Bogusława Ziętka, odnotowano znaczący procentowy wzrost udziału przekazów radiowych, kosztem materiałów telewizyjnych.


Do interesujących wniosków prowadzi także porównanie czasu wypowiedzi kandydatów w przekazach radiowych i telewizyjnych. Lider poprzedniego zestawienia - Bogusław Ziętek - w omawianym tygodniu, z czasem 18 minut i 22 sekund, uplasował się na końcu podsumowania. Drugą pozycję utrzymał Waldemar Pawlak (45:52), a trzecią Grzegorz Napieralski (36:59). Najwięcej czasu antenowego poświęcono Bronisławowi Komorowskiemu (01:28:57). Natomiast Jarosław Kaczyński, w wykazie uwzględniającym wszystkie analizowane stacje, znalazł się na czwartym miejscu (35:24), tuż przed Andrzejem Olechowskim (35:05). W telewizji kandydat PiS wyprzedził jednak wszystkich startujących w wyborach z wyjątkiem Komorowskiego.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...