Zamknij
PR w mediach

,,Władcy marionetek" wstrząsną polską polityką

Witold Sokołowski, 2010-03-07 15:29:40

Ten film może wstrząsnąć polską polityką. „Władcy marionetek", prawie stuminutowy dokument Tomasza Sekielskiego, telewizja TVN pokaże widzom 15 marca.

W swoim dokumencie dzien­nikarz TVN i jego współpracow­nik Grzegorz Madej poszli tro­pami historii, które przemknęły przez pierwsze strony gazeticzo-łówki serwisów telewizyjnych. Sprawdzili, czy można wierzyć słowom polityków padającym w czasie kampanii wyborczych. Zajrzeli zakulisy medialno-poli-tycznego spektaklu. Wniosek? Pesymistyczny. Oto w debacie wyborczej w roku 2007 Donald Tusk stwierdza, że w przeciwieństwie do konkurenta wie, ile zarabia pielęgniarka. Bo osobiście roz­mawiał z panią Ewą ze szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Sekiel­ski idzie tym tropem. I ustala, że pielęgniarka o takim imieniu tam nieistnieje.

Oto PR-owiec Michał Kamiń­ski deklaruje, że nieuzasadnio­ne rozbudzanie w kampanii wy­borczej strachu przed sąsiedni-minarodami jest nieetyczne. Ale Sekielski udowadnia, że nie powinno się wierzyć politykom Sekielski wyciąga zapomnia­ne już dzisiaj reklamówki PiS straszące Hitlerem i obrazami z września 1939 roku. Czy to oni są władcami ma­rionetek?- Każdy powinien odpowiedzieć sobie sam na to pytanie. Może to specjaliści od marketingu manipulują­cy politykami? Może polity­cy posługujący się wyborcami? A może liderzy dominujący nad partyjnym. (...)

emisja już 15 marca na antenie TVN

źródło: Polska Gazeta Wrocławska (07.03.10)

 

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Witold Sokołowski

Z wykształcenia anglista, z zamiłowania internauta. Absolwent Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wydawca kilku serwisów internetowych, m.in. Epr.pl, Camido.pl, Sportowa.tv.

„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Można powiedzieć, że Lech Kaczyński nigdy nie był mistrzem photo opportunity - Wojciech Jabłoński, UW