Zamknij
Prosto z rynku - e-PR info

Znamy zwycięzców konkursu „Złoto dla Blogerów” Mennica Wrocławska ogłasza wyniki

Paweł Gębusiak, 2013-03-04 19:56:46

Blog „korzystne zakupy” wygrał w konkursie „Złoto dla blogerów” organizowanym przez Mennicę Wrocławską. W trwającym od stycznia br. konkursie udział wzięły 23 blogi związane z tematyką oszczędzania i finansów osobistych. Internauci najlepiej ocenili blogi traktujące o praktycznych sposobach na oszczędzanie, które sprawdzają się w życiu codziennym. W sumie oddano 3 343 głosy wybierając tym samym najlepszy blog o oszczędzaniu i finansach osobistych.


Szeroko pojęty temat zarządzania finansami, lokowania oszczędności czy wydawania pieniędzy jest szczególnie ważny i wzbudza coraz większe zainteresowanie społeczeństwa. Mennica Wrocławska, doceniając blogerów piszących na ten temat, na początku stycznia br. ogłosiła konkurs na najlepszy blog o oszczędzaniu i finansach osobistych. Swoje strony blogerzy zgłaszali przez cały styczeń. Ostatecznego wyboru zwycięskiego bloga dokonali Internauci, kiedy przez cały miesiąc luty oddawali głosy na najlepszą ich zdaniem stronę.


Zgłoszone blogi miały zarówno charakter finansowy i prowadzone były przez ludzi związanych z tą tematyką, jak też „życiowy”, w których autorzy podeszli do tematu oszczędzania w sposób bardzo praktyczny, możliwy do zastosowania na co dzień. Pierwsze miejsce zajął właśnie taki blog, który znacznie różnił się od reszty typowo finansowych i inwestycyjnych stron. „Korzystne zakupy” blog prowadzony przez mężczyznę i kobietę, o zupełnie różnych sposobach patrzenia na życie, a także odmiennych stylach pisania zachwycił Internautów i szybko objął prowadzenie w konkursie.


„Pomysł na blog „Korzystne zakupy” narodził się spontanicznie pod koniec lata 2012 roku. Mieliśmy już wielomiesięczne doświadczenie w pisaniu osobistych blogów. Początkowy zamysł miał dotyczyć naszych wrażeń z dokonywanych zakupów w sklepach. Szybko jednak okazało się, że pod pojęciem „korzystne zakupy” kryje się coś więcej. Nie jest bowiem sztuką znaleźć jakąś promocję, dzięki której zaoszczędzimy kilka groszy w portfelu. Sztuką jest dokonać zakupu mądrego, który w dłuższej perspektywie da nam korzyści” – mówi Aneta Tyl, współautorka bloga „Korzystne zakupy”.


Internauci wybierali przede wszystkim blogi „życiowe” traktujące o oszczędzaniu na co dzień i ewentualnych dodatkowych inwestycjach. Drugie miejsce zajął blog „Jak oszczędzać pieniądze”, który jest swego rodzaju dziennikiem życia 4 - osobowej rodziny prowadzonym przez człowieka, który na finansach zna się dość dobrze i swoim przykładem promuje temat oszczędzania w życiu codziennym. 3 miejsce na podium zajął blog „Studencki portfel, czyli finansowa przygoda studenta” – to kolejna propozycja przedstawiająca temat oszczędzania w praktyce.


„Mennica Wrocławska jako pomysłodawca i organizator konkursu cieszy się z dużego zainteresowania naszą akcją. Wyniki konkursu świadczą o tym, że coraz więcej Polaków chce zdobywać wiedzę o oszczędzaniu i wdrażać ją w swoim życiu codziennym. W sumie Internauci oddali ponad 3 343 głosy. a zwycięzcy zbliżyli się do liczby 1000 głosów. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa będzie swego rodzaju katalizatorem, który sprawi, że tematyka oszczędzania będzie coraz bardziej popularna. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie konkursem, chcielibyśmy na stałe wpisać się w kalendarze blogerów i już dziś zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w drugiej edycji ” – mówi Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.


Autorzy zwycięskiego bloga podkreślają, że kluczem do osiągnięcia sukcesu – czyli wysokiego wskaźnika czytelnictwa bloga jest interakcja z Internautami, którzy uczestniczą w dyskusji i tak naprawdę są jego współautorami.


„Główną cechą naszego bloga jest pisanie o sprawach codziennych dotyczących każdego czytelnika w sposób, który czytającego nie zanudzi. Opisując własne przygody związane z zakupami, wybory produktów, przemyślenia dotyczące tych produktów, dajemy czytelnikom możliwość uczestniczenia w kawałku naszego prywatnego życia, a ludzi to zawsze interesuje. Pozwalamy naszym czytelnikom wyrażać własne zdanie, a nawet nas krytykować, ponieważ nie tylko my, ale przede wszystkim czytelnicy, poprzez swoje komentarze, tworzą ten blog. Dodatkowym smaczkiem i magnesem może być fakt, że jako autorzy jesteśmy zupełnie różni pod względem charakteru, stylu życia i mamy zupełnie odmienny sposób pisania. Dzięki temu przyciągamy różnych ludzi, co z kolei skutkuje tym, że każde z nas ma swoich „fanów”” – mówi Remigiusz Roman Witczak współautor zwycięskiego bloga.

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...