Zamknij
Social Media - WWW Review

WWW Review

Facebook Buzz

M jak Mobile

Zszywka.pl: nowy portal społecznościowy

23Kwiecień2012

Autor: Elżbieta Grapsztunowicz, Tagi: Zszywka.pl, portal społecznościowy,

Polska sieć www wzbogaciła się o nowy portal społecznościowy www.zszywka.pl, który wprowadza do social mediów komunikację wizualną, jako jedyną formę porozumiewania się. Nie napiszemy w nim statusu, nie ustawimy przekonań religijnych, nie poinformujemy wszystkich czy jesteśmy w związku, czy nie.. tu słowa zastępują obrazki.

Zszywka w zaledwie kilka tygodni po otwarciu bije rekordy popularności, dostępna jest dla wszystkich i zintegrowana z Facebookiem, dzięki czemu logowanie się jest szybkie i proste.

Pierwszy polski portal wzorowany na Pinterest, to przede wszystkim platforma wymiany, publikowania i kolekcjonowania zdjęć. Znaleźć tam można, prawdopodobnie, zdjęcia ze wszystkich możliwych kategorii: zaczynając od mody, kulinariów, architektury, motoryzacji, cytatów, kultury, na urodzie i ‘zrób to sam’ kończąc.

Na Zszywce można również publikować filmy video, jednak to ciągle nie wszystko. Każdy użytkownik może tworzyć własne albumy i gromadzić w nich ulubione zdjęcia, które wyszpera z ogromnych zasobów Zszywki – wszystko to dzięki doskonałej funkcji „przepinania” zdjęć. Oczywiście można też dodawać własne obrazy. Interesujące są opcje komentarzy pod zdjęciami innych, przekierowania do stron źródłowych i krótkie opisy tego, co właśnie dodano do własnej zszywkowej tablicy.

Portal tworzą użytkownicy i to oni decydują, poprzez ocenianianie, co jest aktualnie najbardziej popularne. Mają też możliwość personalizacji serwisu, chociażby poprzez możliwość ustawienia dowolnie wybranego koloru tła, czym dotąd nie pochwalił się żaden inny portal tego typu. Z kolejnych ciekawych funkcjonalności, które wyróżniają Zszywkę spośród innych podobnie funkcjonujących serwisów, to opcja „upiększania” zdjęć, dzięki znanym choćby z popularnej aplikacji instagram filtrów fotograficznych. I tak, można na przykład nałożyć na zdjęcie motyw czarno-biały, wyostrzenia czy rozmycia. Konto na Zszywce można łatwo podpiąć do konta na Facebooku, tym samym dzielić się obrazkami nie tylko ze Zszywkowiczami, ale także ze znajomymi. Warto, ponieważ Zszywka to przede wszystkim niekończący się magazyn inspiracji.

Już teraz zszywka.pl prowadzi konkurs dla użytkowników, w którym można wygrać bony na zakupy o łącznej wartości 1000zł. Po jego zakończeniu autorzy portalu zapowiadają kolejny z jeszcze cenniejszymi nagrodami!

Zszywka została także dostrzeżona przez firmy, wśród nich największą internetową galerię handmade w Polsce Pakamerę, która założyła konto na portalu i dzięki niemu promuje swoją stronę. W ślad za nią ruszyły inne firmy: projektanci, dekoratorzy, sklepy z gadżetami, biżuterią, artyści handmade itd. Warto jasno powiedzieć, że zszywka.pl to świetne narzędzie marketingowe. Pozwala na jasny, bo wizualny przekaz, interakcję poprzez dzielenie się zdjęciami oraz przeprowadzanie niestandardowych akcji promocyjnych. Komunikacja wizualna to narzędzie, które w dobie mediów społecznościowych, święci triumfy jako najskuteczniejsza forma przekazu.


stały link | blip | zobacz zdjęcia

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


„Wejdź do gry” z Heinekenem i Jose Mourinho

Codzienne losowania, innowacyjne nagrody i inspirujący Jose Mourinho - 14 lutego, wraz ze startem fazy pucharowej ...

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

,,W wizerunkowym świecie wygrywają ci, którzy nie koniecznie wygrywać powinni.Oprócz tego, że żyjemy w świecie wizerunkowym, żyjemy również w epoce technokratyczno-medialnej. " - Piotr Tymochowicz