Akademia Misia Podróżnika Chicco – nauka poprzez zabawę

13 września 2018
0
1734

26 września Europa obchodzi Dzień Języków Obcych. Marka Chicco, ekspert w zakresie produktów dla dzieci: akcesoriów, wózków, fotelików, mebli oraz zabawek, w tym zabawek językowych, rozpoczęła świętowanie już 4 września. W kawiarni „Kółko i Krzyżyk” na warszawskim Żoliborzu, zainaugurowała cykl spotkań edukacyjnych „Akademia Językowa Misia Podróżnika”.

Zabawki Chicco
Chicco.pl – Akademia Językowa Misia Podróżnika

Gospodarzami spotkania był Miś Podróżnik oraz Bilikid. Za nazwą „Bilikid” stoi Paulina Tarachowicz, autorka najpopularniejszego obecnie polskiego bloga , który w praktyczny sposób doradza, jak wspierać dziecko w nauce angielskiego w domu. Miś Podróżnik to flagowa zabawka językowa marki Chicco i ambasador serii, w skład której wchodzi 7 innych, ciekawych propozycji.

Dzieci uczyły się poprzez zabawę, wykorzystując do tego piosenki, rymowanki i plansze sensoryczne. Zabawy były niestandardowe, ale proste i łatwe do odtworzenia w domu.

„Podczas spotkania zaskoczyło mnie, że nie potrzeba płatnych profesjonalnych zajęć i szkoły językowej, aby osłuchiwać dziecko z językiem obcym, wypracowywać akcent czy uczyć się podstawowych słów”

– mówi jedna z mam.

Chicco zadbało o swoich malutkich Gości pod każdym względem. Oprócz wciągającej zabawy i mnóstwa uśmiechu, każde dziecko dostało również ulubiony zestaw wszystkich Maluchów: pomidorową, gofry i Misia Podróżnika.

Chicco wie, że głowy małych dzieci są otwarte na świat i chłonne, a wszystko czego nauczą się w pierwszych latach życia, procentuje i jest inwestycją w przyszłość. Dlatego Akademia Misia Podróżnika odwiedzi dzieci w innych miastach Polski, a zabawki językowe pojawią się w kampanii sprzedażowo-edukacyjnej w telewizji i Internecie w ostatnim kwartale 2018 roku.