Beata Michniewicz AuTORytetem!

19 listopada 2019
0
2036

AuTORytetem studentów dziennikarstwa w 13. Plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie została Beata Michniewicz. Dziennikarka odbierze statuetkę 7 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W kategorii AuTORytet studenci z całej Polski wyróżniają dziennikarzy i ludzi mediów, od których mogą uczyć się profesjonalizmu, rzetelności oraz najwyższych standardów. Nagroda ma wymiar ponadczasowy i przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej.

– Ta kategoria jest wyjątkowa, ponieważ głosujący, przyszli dziennikarze, sami mogą podać i wybrać swój zawodowy wzorzec. Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk, jak w przypadku innych nominacji – przyznaje Paulina Bochenek, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

W ubiegłych edycjach Plebiscytu studenci w kategorii AuTORytet wyróżnili między innymi: Hannę Krall, Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Jagielskiego, Mariusza Szczygła, Ewę Ewart oraz Małgorzatę Szejnert.

W bieżącej edycji do głosowania uprawnionych było ponad 10 tysięcy studentów z 22 polskich uczelni, na których dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek.

Zwycięzców w pozostałych ośmiu kategoriach 13. Plebiscytu MediaTory poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18:00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie wraz z uzasadnieniem jest dostępna na www.mediatory.pl.