Cienki laptop 15 cali

Cienki laptop 15 cali jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy pogodzić niewielkie rozmiary i wagę z dużym komfortem pracy. Taki komputer oferuje sporą mobilność, ponieważ z reguły nie waży zbyt dużo, bez trudu zmieścimy go też w plecaku czy torebce. Jednocześnie duży ekran sprawia, że obsługiwane programy nie są mikroskopijne, a na ekranie mieści się wystarczająco dużo treści, by korzystanie było wygodne. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model.

Zastanawiacie się, co charakteryzuje taki komputer przenośny? A może szukacie odpowiedzi na pytanie, jaki cienki laptop 15 cali jest najlepszy? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym zajmujemy się tymi właśnie kwestiami. Nasze podpowiedzi z pewnością będą cenne na etapie zakupu.

Cienki laptop 15 cali Ranking
Jaki Cienki laptop 15 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia cienki laptop 15 cali?

Laptop to komputer przenośny, który w ramach jednego urządzenia zamyka wszystko, co potrzebne do jego normalnej i w miarę komfortowej obsługi. Mamy tutaj ekran połączony z klawiaturą, pod nią znajdziemy komponenty niezbędne do pracy, jak dysk, procesor czy pamięć RAM, a także układ chłodzenia. Do dyspozycji mamy też touchpad, zastępujący myszkę, system łączności bezprzewodowej i wejścia do podłączenia różnych urządzeń. Cienki laptop 15 cali wyróżnia się na tle i tak małych komputerów mobilnych.

Cienki laptop 15 cali
Cienki laptop 15 cali / Cena, opinie, ranking najlepszych

Przekątna jego ekranu to 15-15,6 cala, co oznacza raczej przyzwoitą wartość. Co prawda największe laptopy mają ponad 17 cali, jednak nie są one tak mobilne. Obudowa opisywanego przez nas komputera jest bardzo smukła, często jej grubość nie przekracza 2-3 centymetrów. Postępująca miniaturyzacja sprawiła, że w takim niewielkim komputerze mieszczą się całkiem przyzwoite podzespoły, oferujące nam możliwości nie mniejsze niż w komputerze stacjonarnym.

Zobacz też: Laptop dla seniora

Zastosowania cienkiego laptopa 15 cali

Kiedy warto kupić cienki laptop 15 cali? Jest on na tyle uniwersalny, że sprawdzi się niemal u wszystkich. Może być z powodzeniem stosowany jako podstawowy komputer domowy. Są jednak zastosowania, w których jego konstrukcja okazuje się szczególnie przydatna. Polecamy go na przykład dla uczniów czy studentów, którzy często biorą sprzęt do szkoły. Przydaje się także w pracy z danymi informatycznymi, ale wymagającej mobilności. Z powodzeniem zabierzemy go na spotkanie z klientem, do pracy w plenerze, w firmie, na różne szkolenia – nie dość, że będzie wygodny, to jeszcze wygląda bardzo profesjonalnie i elegancko.

Jaki cienki laptop 15 cali wybrać i kupić?

Abstrahując jednak od grubości, czy nawet wagi komputera, warto przyjrzeć się także innym jego aspektom. Żeby wybrać najlepszy cienki laptop 15 cali, zwróćmy uwagę na:

  • System operacyjny,
  • Parametry techniczne,
  • Baterię,
  • Złącza i łączność,
  • Inne funkcje.

Sprawdź także: Laptop z dotykowym ekranem 15 cali

System operacyjny cienkiego laptopa 15 cali

Pod tym względem do wyboru mamy tak naprawdę dwa najpowszechniejsze środowiska pracy: macOS oraz Windows. MacOS to system operacyjny, który znajdziemy w laptopach firmy Apple. Warto dodać, że są to modele uważane za niezawodne, stabilne, bezpieczne i bardzo polecane. Niestety, idzie za tym także duża cena oraz stosunkowo mniejsza popularność w naszym kraju. Może się więc okazać, że inne osoby, polecające nam aplikacje czy przesyłające dane mają inny system i wystąpi problem z kompatybilnością. W takim przypadku warto wybrać jak najnowszego Windowsa. Jeśli chodzi o Chromebooki, ich funkcjonalność jest dość mocno ograniczona, a wybór wśród modeli 15-calowych niewielki.

Jaki cienki laptop 15 cali
Jaki cienki laptop 15 cali jest najlepszy?

Parametry techniczne cienkiego laptopa 15 cali

Cienka, smukła obudowa wcale nie musi oznaczać małych możliwości! Często kryją się w niej całkiem przyzwoite podzespoły, które sprawiają, że cienki laptop 15 cali działa niezwykle płynnie i sprawnie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  1. Pamięć RAM – służy do przechowywania aktualnie wykorzystywanych danych; im większa, tym lepsza,
  2. Procesor – nieco inny w komputerach do gier i w pozostałych. Im więcej ma rdzeni, tym lepiej radzi sobie z wykonywaniem kilku zadań jednocześnie,
  3. Dysk – duży dysk sprawia, że nie musimy podłączać dodatkowych, obciążających konstrukcję urządzeń, żeby przechowywać swoje pliki. Jednocześnie wszystko działa płynnie i sprawnie. Ważne, żeby był to nowoczesny dysk SSD lub pamięć Flash.

Może Cię zainteresować: Lekki laptop 15 cali

Bateria w cienkim laptopie 15 cali

Trudno sobie wyobrazić, by dobry komputer mobilny cały czas pozostawał podłączony do prądu. Na szczęście nie musi tak być. Najlepszy cienki laptop 15 cali może posiadać całkiem pojemną baterię. Z powodu dość ograniczonej objętości, nie możemy się spodziewać największych możliwych wartości, jednak na kilka godzin powinno wystarczyć. Wiele jednak zależy od tego, jakie systemy łączności bezprzewodowej mamy włączone, z jakich funkcji korzystamy i jak bardzo obciążamy komputer.

Złącza i łączność cienkiego laptopa 15 cali

Każdy cienki laptop 15 cali jest wyposażony w podstawowe systemy łączności. Należą do nich na przykład Wi-Fi do łączenia się z Internetem, a także Bluetooth do przesyłania danych oraz łączenia się z innymi urządzeniami. Możemy też podłączyć urządzenia przewodowo, korzystając z dostępnych złączy. Jednak ze względu na charakter cienkiego laptopa 15 cali, zazwyczaj są one dość ograniczone – do wejścia ładowarki, USB, a czasem tylko USB C. Na więcej nie ma potrzebnej przestrzeni, musimy więc dokupić stację dokującą lub replikator portów.

Zobacz również: Laptop do obróbki zdjęć

Jaki cienki laptop 15 cali jest najlepszy?

Jakimi jeszcze cechami urządzenia kierować się, by wybrać najlepszy cienki laptop 15 cali? Warto wziąć pod uwagę drobiazgi, które jednak wpływają na codzienne użytkowanie. Należą do nich na przykład obecność czytnika linii papilarnych do odblokowywania urządzenia, podświetlana klawiatura ułatwiająca pracę w nocy, obecność głośników, mikrofonu czy kamerki. Jeśli często pracujemy w słonecznych miejscach, powinniśmy też pomyśleć o matowej powłoce na matrycy.

Najlepszy cienki laptop 15 cali
Najlepszy cienki laptop 15 cali

Gdzie kupić cienki laptop 15 cali?

Na pytanie, gdzie kupić cienki laptop 15 cali, odpowiedź jest raczej oczywista. Pierwszym, co nam się nasuwa, jest oczywiście sklep ze sprzętem komputerowym. Dobrym wyborem będzie także market z elektroniką, salon operatora sieci komórkowej, a także sklepy internetowe. Takie egzemplarze są oferowane przez takich producentów, jak na przykład Huawei, Asus, Acer, Lenovo, HP i wielu innych.

Cena cienkiego laptopa 15 cali

Ile kosztuje cienki laptop 15 cali? Ze względu na konieczną miniaturyzację, jest on nieznacznie droższy od klasycznych modeli. Różnice są jednak niewielkie, a podobne egzemplarze możemy kupić już za około 1500 zł. Najdroższe propozycje opiewają jednak nawet na powyżej 5000 zł.

Cienki laptop 15 cali – opinie

Chociaż opisywany przez nas sprzęt ma pewne ograniczenia, to jednak posiada też sporo zalet. Czy Waszym zdaniem przeważają one nad wadami na tyle, by zdecydować się na takie urządzenie i znaleźć dla niego zastosowanie? Czekamy na opinie o cienkich laptopach 15 cali w sekcji komentarzy.

Cienki laptop 15 cali / Ranking najlepszych

Decydując się na taki wydatek, chcemy ulokować swoje pieniądze jak najlepiej. Warto więc sięgnąć po sprawdzone i polecane modele. Takie właśnie znajdziecie w przygotowanym przez nas zestawieniu, uwzględniającym opinie użytkowników, parametry oraz stosunek jakości do ceny. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych cienkich laptopów 15 cali.

10.
Dell Latitude E5570
Cienki laptop 15 cali Dell

Cienki laptop 15 cali - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję