Czytnik ebook do Legimi

Czytnik ebook do Legimi, czy też innych aplikacji z subskrypcją książek, jest świetnym sposobem, by realizować swoją pasję czytania, a jednocześnie nie zrujnować się finansowo. Książki papierowe stają się coraz droższe, ebooki tylko trochę im ustępują. Na szczęście są tańsze sposoby na czytanie, dające nam nielimitowany dostęp do nowości i tytułów, które nas interesują. Co więcej, wszystko jest całkowicie legalne, a autor otrzymuje stosowne wynagrodzenie! Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym znajdziecie podpowiedzi dotyczące zakupów.

Czym jest takie urządzenie, co musi je charakteryzować i na co zwrócić uwagę? A wreszcie, jaki czytnik ebook do Legimi jest najlepszy? To pytania, na które warto sobie odpowiedzieć niezależnie od tego, czy planujemy zakup dla dzieci, dla siebie czy na prezent.

Czytnik ebook do Legimi Ranking
Jaki Czytnik ebook do Legimi?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Czym jest czytnik ebook?

Nim wybierzemy najlepszy czytnik ebook do Legimi, porozmawiajmy o tym, czym właściwie są te urządzenia. wiele osób myli je z tabletami, i nic dziwnego, bo na pierwszy rzut oka mogą tak wyglądać. Ich tajemnica kryje się przede wszystkim w technologii ekranu. Chyba nie musimy tłumaczyć, że czytnik ebook to urządzenie zaprojektowane przede wszystkim z myślą o czytelnikach, i to właśnie im producenci starają się zapewnić wysoki komfort. Wszystko dzięki zastosowaniu wyświetlacza e-ink, czyli e-papieru.

Czytnik ebook do Legimi
Czytnik ebook do Legimi / Cena, opinie, ranking najlepszych

Wyświetlacz czytnika ebook do Legimi

A skoro o ekranie mowa, czujemy się w obowiązku wyjaśnić, jak on właściwie działa. Kiedy uruchomimy czytnik ebook do Legimi, zobaczymy, że jego wyświetlacz bardziej przypomina papier, aniżeli ekran ciekłokrystaliczny smartfonu czy tabletu. Technologia e-ink nie produkuje bowiem własnego światła, nie składa się z błyskających, wielokolorowych diod LED, odpowiedzialnych za wyświetlanie każdego piksela. Zamiast nich, jest coś na kształt kulek z atramentem. Kiedy dana część ma być biała, kulka obraca się białą częścią w górę, w stronę ekranu. Kiedy czarna – odwrotnie.

Zobacz też: Czytnik ebook do 300 zł

Dzięki temu czytnik ebook do Legimi zużywa bardzo mało energii, bo potrzebuje jej tylko do zmiany strony, a nie do ciągłego wyświetlania treści. Nie mówiąc już o tym, że dobrze wpływa na nasz organizm. Nie męczy wzroku tak, jak błyskające ekrany ciekłokrystaliczne. Oczy nie bolą nas i nie są załzawione nawet po kilku godzinach czytania. Czytnik nie produkuje też światła niebieskiego, które zaburzałoby produkcję melatoniny i powodowało problemy ze snem. Z tego powodu możemy czytać na nim nawet tuż przed nocnym odpoczynkiem.

Co wyróżnia czytnik ebook do Legimi?

Ale kwestie, które poruszyliśmy do tej pory, wyróżniają praktycznie wszystkie tego typu urządzenia. Tymczasem nam zależy, żeby wybrać najlepszy czytnik ebook do Legimi! Musi on więc obsługiwać tę aplikację, a także inne, na przykład Empik Go. Są to rodzaje abonamentów, gdzie co miesiąc płacimy określoną kwotę, a w zamian zyskujemy nielimitowany dostęp do ogromnej biblioteki. Coś jak Netflix, tyle że dla książek, nie filmów i seriali. Możemy oczywiście czytać na telefonie czy tablecie, jednak jak już wspomnieliśmy, to bardzo obciąża wzrok i nie jest pożądane.

Sprawdź także: Duży czytnik ebook

Nie każdy czytnik ebook obsługuje Legimi i inne subskrypcje. Abonament ten nie pozwala nam bowiem ściągnąć książek na dysk, lecz wymaga przygotowanej przez przedsiębiorstwo aplikacji. Tymczasem czytniki nieco różnią się od telefonów, często mają własne, producenckie oprogramowanie, w którym twórca nie przewidział takiego pola. Warto jednak wiedzieć, że czytniki ebook do Legimi to na przykład Pocketbook, Kindle, a także wszystkie modele oparte na systemie Android. Tam mamy bowiem dostęp do aplikacji Legimi w sklepie Google.

Jaki czytnik ebook do Legimi
Jaki czytnik ebook do Legimi wybrać?

Czytnik ebook do Legimi – dlaczego warto?

Jeśli jeszcze Was nie przekonaliśmy, warto wspomnieć o zaletach czytnika ebook do Legimi. Pomijając kwestie wzroku, które już omówiliśmy, koszt takiego abonamentu to kilkadziesiąt złotych na miesiąc. Niektóre biblioteki rozdają nawet kody na darmowy abonament, dzięki czemu nie musimy nic płacić! Również pracodawcy czy sieci komórkowe oferują takie dodatki. Czytnik ebook do Legimi pozwala skupić się na tej rozrywce, możemy zabrać książki ze sobą i czytamy, co chcemy oraz kiedy chcemy. Nie musimy iść w tym celu do księgarni – po prostu dodajemy na półkę tytuły, które nas interesują. Czytnik taki jest bardzo mobilny, zmieści się w torebce, plecaku, a nawet kieszeni. To tak, jakbyśmy zawsze nosili ze sobą wcale niemałą bibliotekę!

Może Cię zainteresować: Czytnik ebook 8 cali

Czytnik ebook do Legimi z Androidem

Jak już wspomnieliśmy, jako czytnik ebook do Legimi i wszelkich innych abonamentów, najlepiej sprawdzają się modele z systemem Android. Jest to doskonale znany z telefonów system operacyjny, który daje nam dostęp do sklepu Google oraz wielu przydatnych aplikacji, jak Wattpad, przeglądarka internetowa i inne. Musimy jednak być świadomi, że system ten nieco bardziej obciąża podzespoły czytnika, przez co ten może działać nieco wolniej. Kolejna kwestia to bateria – chociaż czytnik ebook do Legimi i tak działa dużo dłużej od telefonu czy tabletu, to modele z systemem Android działają nawet kilkukrotnie krócej od tych z czytnikiem producenta.

Jaki czytnik ebook do Legimi jest najlepszy?

Pozostaje więc ostatnia kwestia – jaki czytnik ebook do Legimi wybrać i kupić? By o tym zdecydować, zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Ograniczenia – na przykład na Kindle, w zależności od abonamentu, możemy przeczytać miesięcznie 7 lub 10 książek, w dodatku musimy je kopiować na czytnik za pośrednictwem komputera. Z kolei na czytnikach Pocketbook możemy ściągać książki online, lecz wcześniej musimy dodać je do biblioteki z innego urządzenia. Abonament biblioteczny sprawia, że nie wszystkie tytuły są dla nas dostępne. Praktycznie żadnych ograniczeń nie mają czytniki z systemem Android.
  • Odporność – pamiętajmy, że czytniki ebook do Legimi to dość wrażliwe urządzenia. zwłaszcza ekran e-ink łatwo jest uszkodzić, dbajmy więc odpowiednio o swój model. Zabezpieczmy go etui i szkłem na ekran, najlepiej wybierzmy też model wodoodporny, który pozwala nam czytać nawet w kąpieli.
  • Podświetlenie – to genialna funkcja najlepszych czytników ebook do Legimi, która pozwala czytać nawet w nocy. Pod ekranem rozmieszczone są diody, które delikatnie doświetlają treść. Nie jest to jednak tak nachalne światło, jak w ekranach ciekłokrystalicznych. Najczęściej możemy regulować jego barwę i intensywność.

Zobacz również: Kolorowy czytnik ebook

Gdzie kupić czytnik ebook do Legimi?

W jakich sklepach kupimy najlepszy czytnik ebook do Legimi i innych abonamentów? Polecamy przede wszystkim popularne markety z elektroniką, gdzie pomoże nam doradca klienta. Dobrym wyborem będzie także sklep internetowy. Producenci takich urządzeń to na przykład Kindle, Pocketbook, InkBook, Onyx Boox, Kobo i inni.

Najlepszy czytnik ebook do Legimi
Najlepszy czytnik ebook do Legimi

Cena czytnika ebook do Legimi

Ile kosztuje czytnik ebook do Legimi? Najtańszy model możemy upolować już za 250 zł! Najdroższe często sięgają nawet powyżej 3000 zł, jednak są to z reguły wielofunkcyjne, specjalistyczne modele. Czytnik możemy też kupić za symboliczny 1 zł, podpisując stosowną umowę z dostawcą abonamentu.

Czytnik ebook do Legimi – opinie

Co prawda opinie na temat e-czytania są podzielone, jednak pamiętajmy, że niezależnie od nośnika, książki niosą tę samą treść i wartości. Dlatego jesteśmy ciekawi, jak się na to zapatrujecie? Czy uznajecie tylko papier, czy elektroniczne dzieła także? Czekamy na Wasze przemyślenia, doświadczenia i opinie o czytnikach ebook do Legimi.

Czytnik ebook do Legimi / Ranking najlepszych

Chociaż główną część rozważań już zakończyliśmy, mamy dla Was jeszcze jedną podpowiedź. Jest nią poniższy ranking najlepszych czytników ebook do Legimi. Znajdziecie w nim modele popularne i wysoko oceniane przez użytkowników, a więc już dobrze sprawdzone.

1.
Amazon Kindle 11 16GB z reklamami
Czytnik ebook do Legimi Amazon
3.
POCKETBOOK 618 Basic Lux 4 Czarny
Czytnik ebook do Legimi PocketBook
6.
PocketBook Verse 629 Szary
Czytnik ebook do Legimi PocketBook
9.
InkBOOK Focus Czarny
Czytnik ebook do Legimi

Czytnik ebook do Legimi - Jaki wybrać i kupić? Zobacz pozostałe artykuły: Brak tagw dla tego artykuu.

Dodaj opinie lub recenzję