Drukarka do 100 zł

Drukarka do 100 zł nie osiągnie najwyższych parametrów, ale na potrzeby domowe, do sporadycznego drukowania może się okazać całkiem przydatna. Trzeba jednak uważać, by nie dokonać nieudanego zakupu.

Na jakie parametry zwracać uwagę i jaka drukarka do 100 zł jest najlepsza? Na Wasze wątpliwości odpowiadamy w poniższym poradniku.

Drukarka do 100 zł – dla kogo?

Na początek, warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy drukarka do 100 zł sprosta Waszym potrzebom, czy jednak przydałby się większy budżet. Tak tanie urządzenie nie nadaje się do drukowania kilkunastu stron dziennie i intensywnej pracy z dokumentacją, nie wydrukujemy też na nim dobrej jakości zdjęć.

Zatem do czego przyda się drukarka do 100 zł? Możemy tu wymienić:

  • Sporadyczne wydrukowanie czegoś do szkoły lub na uczelnię;
  • Drukowanie etykiet na paczki, gdy sprzedajemy coś w Internecie;
  • Okazyjne wydrukowanie czegoś do pracy;
  • Jako urządzenie awaryjne, gdy nie mamy potrzeby drukowania, ale chcemy się zabezpieczyć w razie, gdyby taka się pojawiła.
Drukarka do 100 zł
Drukarka do 100 zł / Jaka najlepsza? Opinie i ranking / Gdzie kupić?

Drukarka do 100 zł – nowa czy używana?

Bardzo trudno kupić nową drukarkę do 100 zł, choć czasem, gdy zbliżają się atrakcyjne promocje, jest to możliwe. Jeśli mamy takie wymaganie, pozostaje nam tylko czekać na przeceny.

Jeśli jednak zakup ma wyższy priorytet, to tak samo dobrą drukarkę do 100 zł kupimy w ofercie outletowej lub poleasingową. Możemy się też zdecydować na używaną, jednak jeśli już, to tylko taką z pewnego źródła, najlepiej od znajomych. Pamiętajmy, że tego typu sprzętu nie obejmuje gwarancja, a jedynie rękojmia, a wady wynikające z normalnego użytkowania jej nie podlegają.

Drukarka do 100 zł ze skanerem?

W zakładanym budżecie raczej trudno nam będzie znaleźć drukarkę do 100 zł ze skanerem, chyba że zdecydujemy się na używany model sprzed kilku lat. Ale nie martwcie się – jeśli posiadacie telefon z aparatem, wystarczy pobrać na niego aplikację, pełniącą rolę skanera. Do codziennych zastosowań na pewno się sprawdzi.

Jaką drukarkę do 100 zł wybrać i kupić?

Szukając najlepszej drukarki do 100 zł, nie mamy zbyt dużego wyboru. Z tradycyjnych urządzeń pozostaje nam jedynie drukarka atramentowa, która w działaniu przypomina nieco maszynę do pisania, choć jest od niej znacznie bardziej precyzyjna i szybsza. Wewnątrz porusza się głowica drukująca, która wtryskuje niewielką ilość atramentu w odpowiednie punkty i tym samym tworzy obraz.

Jest jeszcze jedna opcja budżetowa, która co prawda nie daje takich możliwości, jak drukarka atramentowa, ale także może się sprawdzić do sporadycznych zastosowań.

Kieszonkowa drukarka do 100 zł

To dobre rozwiązanie, ponieważ w sieci bez trudu kupimy nową kieszonkową drukarkę do 100 zł. Ma ona niewielkie wymiary i działa na akumulator, przez co jesteśmy w stanie wszędzie ją ze sobą zabrać. Nie drukuje przy użyciu atramentu, lecz odpowiednio wysokiej temperatury.

Co to oznacza? Termiczna drukarka do 100 zł używa rolki specjalnego papieru i temperatury, która „wypala” w nim wybrany przez nas wzór. W swoim działaniu przypomina znaną wszystkim z codziennych zakupów drukarkę do paragonów.

Termiczna drukarka do 100 zł – wady i zalety

Zaletą takiej termicznej drukarki do 100 zł jest fakt, że możemy ją zabrać ze sobą właściwie wszędzie, bezprzewodowo, przy użyciu Bluetooth, wydrukować potrzebne materiały nawet ze smartfonu i nie musimy mieć dostępu do zasilania, by jej użyć. Jeśli chodzi o wady, można kilka wymienić.

Po pierwsze, drukarka do 100 zł typu termicznego wymaga specjalnego papieru, którego nie kupimy w każdym sklepie, a raczej będziemy musieli każdorazowo zamawiać z sieci – co generuje dodatkowe koszty.

Po drugie, zapomnijmy o tradycyjnym formacie A4, papier do takiej drukarki do 100 zł jest węższy, a za to dłuższy. A po trzecie, tego typu druk jest nietrwały i jeżeli za kilka miesięcy będziemy chcieli zajrzeć do swoich notatek, mogą się one okazać nie do odczytania.

Jaka Drukarka do 100 zł
Jaka Drukarka do 100 zł najlepsza? Opinie i ranking / Gdzie kupić?

Drukarka do 100 zł a cena eksploatacji

Jeśli już udało nam się znaleźć dobrą drukarkę do 100 zł, jest jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz, którą musimy wziąć pod uwagę przed zakupem. Jaka? Chodzi o koszty eksploatacji urządzenia.

Często zdarza się, że na promocji kupujemy drukarkę do 100 zł, problem jednak zaczyna się, gdy kończą się tusze. Czasem ich koszt może nawet przekraczać wartość drukarki! Pół biedy, jeśli dostępne są zamienniki, natomiast jeśli nie możemy takowych kupić, nawet dobra drukarka do 100 zł okazuje się sprzętem jednorazowym.

Pamiętajmy, że drukarkę do 100 zł kupujemy po to, by oszczędzić i na sporadyczne drukowanie nie wydawać zbyt wielkiej kwoty. Przed decyzją sprawdźmy więc koszty eksploatacji, by uniknąć przykrego zaskoczenia, gdy tusz wyschnie lub się skończy.

Kolory w drukarkach do 100 zł

Pośród dobrych drukarek do 100 zł kupimy głównie urządzenia drukujące jedynie w odcieniach szarości. Nieliczne modele, najczęściej używane, oferują nam możliwość drukowania na kolorowo. Jeśli zależy nam na przenoszeniu na papier wielobarwnych zdjęć i obrazków, musimy stanowczo powiększyć budżet, i to co najmniej trzy razy.

Szybkość drukowania drukarki do 100 zł

W dobrej drukarce do 100 zł możemy oczekiwać szybkości drukowania na poziomie 4-10 stron na minutę. Nie są to może zachwycające parametry, pozwalające wypluwać kolejne zadrukowane strony jak naboje z pistoletu maszynowego, ale – jak już wspomnieliśmy – drukarka do 100 zł nie służy do tego, by drukować dużo.

Jaka drukarka do 100 zł jest najlepsza?

Czy można kupić tanią i dobrą drukarkę do 100 zł? Jest to trudne i będzie wymagać gimnastyki, a także przewartościowania swojej definicji dobrej drukarki, ale okazuje się możliwe. Do sporadycznego użytku, jako urządzenie w awaryjnych sytuacjach może się sprawdzić.

Jeżeli jednak potrzebujemy drukować dużo i w dobrej jakości, lepiej zostawić sobie ten budżet na lokalne punkty ksero lub dozbierać do niego jeszcze przynajmniej 150 zł.

Najlepsza Drukarka do 100 zł
Najlepsza Drukarka do 100 zł

Gdzie kupić drukarkę do 100 zł?

W czasie okazyjnych promocji drukarkę do 100 zł możemy kupić w dużych sklepach komputerowych, natomiast na co dzień znajdziemy ją w sieci, ofertach outletowych i firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu poleasingowego.

Do producentów należą na przykład HP, Canon, Brother, Hewlett-Packard i inni.

Drukarka do 100 zł – opinie

Opinie o drukarkach do 100 zł są bardzo podzielone. Część użytkowników, której potrzeby bywają ograniczone, może być względnie zadowolona, natomiast ci bardziej wymagający narzekają na kiepskie parametry i wysokie koszty eksploatacji.

A jak jest Waszym zdaniem? Czy warto kupować tak tanie urządzenie, czy lepiej się wstrzymać, aż budżet się powiększy? Może jesteście w stanie polecić konkretny model? Czekamy na Wasze opinie o drukarkach do 100 zł.

Drukarka do 100 zł / Ranking najlepszych

Jeśli poszukujecie konkretnych modeli wraz z cenami, znajdziecie je w poniższym rankingu najlepszych drukarek do 100 zł.


|| »2021