Włącz się! Z Fundacją On/Off

13 lutego 2018
0
74689

Fundacja ON/OFF

Z początkiem 2018 roku działalność rozpoczęła Fundacja ON/OFF, której głównym celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych i promocja ich zatrudniania na otwartym rynku pracy.

Fundacja oprócz promocji zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy zamierza również przeciwdziałać dyskryminacji i zwalczać krzywdzące stereotypy.

Prezes Fundacji Bartosz Koplin wyjaśnia – Chcemy, aby na otwartym rynku pracy szczególnie mali i średni przedsiębiorcy stali się bardziej otwarci na zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Niestety obecnie osoby niepełnosprawne, często mimo zdobytych już wcześniej kwalifikacji, nie mogą znaleźć stałego miejsca zatrudnienia. Naszym celem jest umożliwianie im zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności, które pozwolą im m.in. podjąć pracę zdalną.

Fundacja będzie konsultować swoje projekty zarówno z przedsiębiorcami, jak i osobami niepełnosprawnymi. Już teraz dochodzi do sytuacji, że mimo zdobytych kwalifikacji osoby niepełnosprawne nie mogą znaleźć pracy. Często podlegają dyskryminacji a nawet segregacji pionowej i poziomej. Uprzedzenia i stereotypy nie pomagają tym osobom w znalezieniu zatrudnienia.

Naszą rolą będzie niesienie aktywnej pomocy osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności, zachęcanie przedsiębiorców do zatrudnienia osób niepełnosprawnych na rynku pracy, jak również upowszechnianie takiej współpracy po przez kampanie informujące o korzyściach wynikających z takiej inicjatywy.

Misja Fundacji On/Off

Misją Fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym w zakresie aktywności zawodowej. Chcemy umożliwiać osobom niepełnosprawnym znalezienie pracy, wspierać ich w powrocie na rynek pracy oraz wspomagać w zdobywaniu nowych umiejętności i kwalifikacji.

Wizja Fundacji On/Off

Wizja Fundacji to stworzenie zawodowej i edukacyjnej ścieżki samodoskonalenia oraz wypracowanie realnych narzędzi pomocy przeciwdziałających wykluczeniu osób niepełnosprawnych z otwartego rynku pracy.

Fundacja ON/OFF już teraz prowadzi projekt internetowy pod adresem Diru.pl, który powstał w 2015 roku z myślą o połączeniu ze sobą pracodawców poszukujących specjalistów z różnych dziedzin z wykwalifikowanymi pracownikami posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności. Serwis z ofertami pracy dla osób niepełnosprawnych Diru.pl jest unikatowym miejscem w polskim Internecie. Fundacja stale go rozwija, aby jeszcze lepiej mógł spełniać swoje zadanie.

Kolejnym projektem, który będzie realizowany przez Fundację to kampania Włącz się. Jej zadaniem jest uświadomienie odbiorcom, że osoby niepełnosprawne mają prawo do pracy przede wszystkim na otwartym rynku pracy i nie należy ich dyskryminować. Ponadto celem kampanii jest informowanie o prawach osób niepełnosprawnych zawartych w Karcie Praw Osób Niepełnosprawnych z 1997 roku, przeciwdziałanie handicapizmowi i upowszechnienie tego terminu.

Kontakt z Fundacją On/Off:

Bartosz Koplin
Nr tel.: +48 607 954 826
Email: kontakt@fundacjaonoff.pl
Strona internetowa: http://fundacjaonoff.pl

Fundacja On Off
Fundacja On/Off