Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2019 rozpoczęte!

30 października 2019
0
1889

28 października rozpoczęło się głosowanie w tegorocznym Plebiscycie MediaTory. Do 8 listopada studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Laureatów 13. Plebiscytu MediaTory poznamy na Gali Finałowej 7 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Studenci dziennikarstwa przez ostatnie miesiące debatowali nad propozycjami kandydatów do nominacji w Plebiscycie MediaTory. Spośród nich została wyłoniona lista nominowanych w 8 kategoriach Plebiscytu. Teraz studenci głosują na dziennikarzy, zespoły redakcyjne lub projekty dziennikarskie, które ich zdaniem od września 2018 roku wyróżniły się na tle innych profesjonalizmem i rzetelnością.

– To głos 10 tysięcy studentów zadecyduje o tym, kto zasługuje na wyróżnienie w Plebiscycie – mówi Paulina Bochenek, Prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Każda uczelnia w Polsce, która prowadzi studia dziennikarskie jako osobny kierunek, może włączyć się we współpracę z Plebiscytem MediaTory. Do tej pory w udział w głosowaniu zaangażowały się już 22 uczelnie partnerskie, które co roku wysyłają swoje propozycje kandydatur do nominacji, a następnie głosują w Plebiscycie na swoich faworytów.

Głosowanie odbędzie się w kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, NawigaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. W kategorii AuTORytet młodzi adepci dziennikarstwa nie otrzymują standardowej listy nominacji. Wybierając z listy propozycji pomocniczych lub wpisując własną propozycję w puste miejsce, studenci mogą podać nazwisko, które ich zdaniem zasługuje na miano dziennikarskiego autorytetu. Nagroda w kategorii AuTORytet jest wyróżnieniem za całokształt pracy dla osoby, od której można uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów.

Decyzję studentów w tej kategorii poznamy w połowie listopada. Informacja o tegorocznych laureatach w pozostałych kategoriach zostanie ujawniona 7 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum w Krakowie.

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie wraz z uzasadnieniem jest na www.mediatory.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Epr.pl.