Grupa Adamed na 7. Targach CSR

0
468

Wspieranie polskiej innowacyjnej myśli naukowej i działalność na rzecz społeczeństwa to fundamenty misji Grupy Adamed oraz powołanej przez nią Fundacji. Flagowe projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności, Adamed dla Seniora oraz ADAMED SmartUP, zaprezentowane zostały na najważniejszym branżowym wydarzeniu – 7. Targach CSR. Grupa Adamed ponownie została doceniona – aż siedem projektów zostało wyróżnionych publikacją w Raporcie Dobrych Praktyk.

7. Targi CSR odbyły się 12 kwietnia br. w Galerii Stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Było to największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi. Goście mieli możliwość odwiedzenia 70 stoisk firm i organizacji. Organizatorem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Grupa Adamed została partnerem strategicznym FOB w 2016 roku.

Zaangażowanie społeczne kluczem do wspólnego sukcesu

Grupa Adamed od wielu lat angażuje się w działania społecznie odpowiedzialnie, zarówno na rzecz swoich Współpracowników, jak i całego społeczeństwa. Na obecnym na Targach CSR stoisku Grupa Adamed miała okazję pochwalić się szczegółami na temat kluczowych praktyk firmy z zakresu społecznej odpowiedzialności. Przedstawiony został jeden z flagowych projektów – Adamed dla Seniora, w którym pod uwagę brane są potrzeby niezwykle wymagającej grupy społecznej, czyli seniorów. Kolejny to prowadzony od ponad 4 lat program naukowo-edukacyjny ADAMED SmartUP, popularyzujący naukę oraz wspierający szczególnie uzdolnioną młodzież w jej dalszym rozwoju. Do wszystkich dotychczasowych edycji zarejestrowało się blisko 25 tys. osób, 150 wzięło udział w obozach naukowych, 30 objętych zostało programem konsultacji edukacyjnych, a 6 otrzymało stypendia finansowe.

Podczas wydarzenia ogłoszone zostały także najlepsze praktyki, które wyróżniono w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Wyróżnienie otrzymały projekty Grupy Adamed: FUN RUN & MORE, Adamed dla przyszłych mam, Adamed dla Seniora, iPOZytywni, Odpowiedzialna reklama, Tydzień Wartości Grupy Adamed oraz program ADAMED SmartUP.

Grupa Adamed odpowiedzialnym partnerem polskiej gospodarki

Grupa Adamed jako polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej, stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań. Aktywny współudział w rozwoju polskiej innowacyjnej gospodarki jest jednym z filarów odpowiedzialnego rozwoju Grupy Adamed.