Kampania ##MYFREEDOMDAY znów jednoczy

5 marca 2018
0
654

CNN zachęca uczniów do udziału w kampanii #MYFREEDOMDAY i walki ze współczesnym niewolnictwem.

Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej kampanii #MyFreedomDay, CNN ponownie zachęca młodych ludzi z całego świata do zjednoczenia się 14 marca i zabrania głosu w sprawie zwiększenia świadomości na temat problemu współczesnego niewolnictwa.

Uczniowie setek szkół z ponad 100 krajów z sześciu kontynentów zjednoczyli się w ubiegłym roku 14 marca, aby poprzez różne inicjatywy, od paneli dyskusyjnych po pokazy filmowe i marsze, zwrócić uwagę na jeden z największych problemów współczesnego świata. Projekt wygenerował zasięgi bliskie 160 milionom kont na Facebooku.

Inicjatywa od momentu swojego powstania zdobywa coraz większą popularność i wywiera widoczny wpływ na problem współczesnego niewolnictwa. Zeszłoroczny, inauguracyjny #MyFreedomDay poszedł nawet o krok dalej, łącząc w jednym miejscu głosy zdeterminowanych młodych ludzi z całego świata, którzy pragną zakończyć niewolnictwo raz na zawsze. Jednak, jak wynika z opublikowanych w ostatnich miesiącach reportaży CNN o handlu ludźmi w Libii, nadal mamy jeszcze wiele do zrobienia. Tegoroczny #MyFreedomDay pomoże podtrzymać uwagę dotyczącą tej sprawy i uczyni ją głównym tematem dyskusji publicznej – mówi Tony Maddox, wiceprezes wykonawczy i dyrektor zarządzający CNN International.

CNN zachęca młodych ludzi do postawienia sobie prostego pytania „czym dla mnie jest wolność” i dzielenia się odpowiedziami w mediach społecznościowych poprzez komentarze, zdjęcia lub materiały wideo oznaczone hashtagiem #MyFreedomDay.

14 marca 2018 roku kanały CNN pokażą na żywo widzom na całym świecie co uczniowie, szkoły i społeczności lokalne robią, by zwalczyć współczesne niewolnictwo, a korespondenci CNN odwiedzą spotkania organizowane przez nich w ramach akcji. Relację na żywo z wydarzenia można śledzić w telewizji CNN i w mediach społecznościowych stacji, a także poprzez platformę CNN.com/myfreedom.


O CNN Freedom Project

W ramach CNN Freedom Project stacja produkuje reportaże, artykuły i filmy dokumentalne na temat handlu ludźmi we wszystkich jego postaciach. Od osób trzymanych w niewoli za długi w Indiach, przez grupy oferujące usług seksualne w Południowej Kalifornii, po afrykańskich niewolników na pustyni Synaj. Od momentu uruchomienia projektu w 2011 roku, CNN Freedom Project jest jedną z najczęściej nagradzanych i najlepiej widocznych inicjatyw na antenie CNN International. Zespół CNN Freedom Project wyprodukował ponad 500 reportaży śledczych na temat współczesnego niewolnictwa i jego przejawów na pięciu kontynentach. Według różnych organizacji NGO, dzięki reportażom CNN Freedom Project udało się m.in. wpłynąć na zmiany w prawie i przepisach korporacyjnych, ponad 1000 ofiar traffickingu otrzymało pomoc, a organizacje zajmujące się przeciwdziałaniem traffickingowi zebrały ponad 24 mln. dolarów darowizn.