Lidl broni polskiej kiełbasy

19 lutego 2018
0
1257

Piątek 16 lutego i poniedziałek 19 lutego okazały się dniami polskiego mięsa. Wszystko za sprawą Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Można się zastanowić, czy związek Polskie Mięso i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zrobiły wszystko co mogły w zakresie komunikacji. A może konsumenci i dostawcy zapamiętają postawę niemieckiego Lidla, który bronił polskiej kiełbasy.

W poniedziałek na stronie Rzeczpospolitej mogliśmy przeczytać o zapewnieniach niemieckiego Lidla, że na rynek naszego zachodniego sąsiada nie trafią żadne zainfekowane wędliny, ponieważ sieć dyskontów współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami z Polski. Jeszcze w piątek mogliśmy usłyszeć o wielomiliardowych stratach od Prezesa związku Polskie Mięso Witold Choiński. Związek Polskiego Mięsa także działa. Organizuje wykład ,,Działania administracyjne w zakresie zwalczania ASF”, o czym można się dowiedzieć na jego profilu. W sierpniu mogliśmy przeczytać sprostowanie do artykułu, który ukazał się na portalu Wirtualna Polska. Także w tym miesiącu pojawiła się informacja o posiedzeniu rady ZPM z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównym Lekarzem Weterynarii. I w dziale Aktualności na stronie internetowej związku to ostatnie informacje na temat choroby, która może przynieść wielomiliardowe straty i przyczynić się do obniżenia rentowności polskiego przemysłu mięsnego.

Postawa Lidla w takiej sytuacji powinna zostać doceniona w Polsce. Lidl na rodzimym rynku potrafił stanąć w obronie swoich wschodnich dostawców.  Wracając do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na jego stronie znajdujemy wiadomości dotyczące punktów informacyjnych w sprawie ASF. Tutaj na stronie znajduje się także broszura. A dokładnie broszura problemowa. Nie jest ona bezpośrednio związana z organizacją, czyli w tym przypadku Ministerstwem Rolnictwa, ale poświęcona konkretnemu problemowi. Powinna zawierać użyteczne informacje, aby się o tym przekonać, czy jest dobrze przygotowana najlepiej odwiedzić stronę ministerstwa i sprawdzić co kryje ta broszura.