Mały skaner do dokumentów

Mały skaner do dokumentów to perfekcyjne rozwiązanie, jeśli od czasu do czasu musimy coś zeskanować. Co prawda nie sprawdzi się przy naprawdę dużych partiach dokumentów, jednak do przeciętnego zastosowania będzie w sam raz. Nie zawsze potrzebujemy dużego i drogiego urządzenia, jakim jest drukarka ze skanerem. Czasem wystarczy nam po prostu możliwość przerzucenia dokumentów z wersji papierowej w elektroniczną, ale nie chcemy zajmować miejsca w mieszkaniu lub mamy już drukarkę bez tej funkcji.

Niezależnie od powodów, dla których planujecie zakup, zapraszamy do lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jaki mały skaner do dokumentów jest najlepszy oraz czym się kierować przy jego zakupie.

Mały skaner do dokumentów Ranking
Jaki Mały skaner do dokumentów?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest mały skaner do dokumentów?

Częściowo wyjaśniliśmy to już we wstępie, jednak szybko przypomnijmy, co wyróżnia mały skaner do dokumentów. Pozwala on zeskanować fotografie, dokumenty, teksty i inne treści, przerzucając je z formy fizycznej w cyfrową. Dzięki temu możemy na przykład umieścić je w mediach społecznościowych, przesłać do kogoś lub powielić. Jednocześnie takie urządzenie z powodzeniem mieści się w szufladzie biurka. W przeciwieństwie do drukarki, sprawdzi się nawet do bardzo małego mieszkania.

Mały skaner do dokumentów
Mały skaner do dokumentów / Ranking najlepszych, opinie i cena

Mały skaner do dokumentów – dla kogo?

Kto powinien kupić mały skaner do dokumentów? Urządzenie to polecane jest przede wszystkim do użytku domowego. Sprawdzi się w przypadku uczniów i studentów, którzy często muszą wysłać swoje notatki, zadania czy to nauczycielom, czy kolegom. Chętnie wykorzystują go zawodowi kierowcy i osoby mobilne w pracy. To jednak nie wszystko. Tak naprawdę każdy z nas ma czasem potrzebę coś zeskanować. Warto tak robić na przykład z paragonami za drogie rzeczy, gdyż gwarancja może jeszcze trwać, a dowód zakupu zdąży wyblaknąć. Możemy skanować otrzymane od kogoś zdjęcia czy dokumenty, które chcemy przesłać w wersji elektronicznej. Jest to więc gadżet jak najbardziej przydatny w codziennym życiu.

Zobacz też: Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Mały skaner do dokumentów… w naszej kieszeni

Czy wiecie, że większość z nas nosi mały skaner do dokumentów w swojej kieszeni i być może nawet o tym nie wie? Jeśli posiadamy smartfon, z dużym prawdopodobieństwem posiada on funkcję skanowania, a jeśli nie – można go w nią zaopatrzyć. Odpowiednia aplikacja załatwi sprawę. Urządzenie takie robi zdjęcie kartce papieru, a następnie sztuczna inteligencja przetwarza je tak, by wyglądało na skan. Efekty mogą być zaskakujące! Zależą jednak od jakości naszego aparatu, a także oświetlenia czy kontrastu dokumentu. Ostateczny efekt nie zawsze wygląda tak, jak byśmy tego chcieli. Właśnie dlatego powstały dedykowane skanery mobilne.

Jaki mały skaner do dokumentów jest najlepszy?

Wystarczy odwiedzić dowolny sklep z elektroniką, by znaleźć specjalny mały skaner do dokumentów. Jest to tak zwany skaner ręczny. Nie ustawiamy go w wybranym miejscu, tak jak drukarki, lecz możemy używać gdziekolwiek. Takie urządzenie przeznaczone jest do skanowania dokumentów i posiada część optyczną bardzo blisko kartki oraz własne oświetlenie. Dzięki temu zawsze uzyskamy tak samo dobre efekty, niezależnie od warunków. Ostateczny wygląd skanu zależy wyłącznie od parametrów i funkcji urządzenia.

Sprawdź także: Skaner do domu

Jaki mały skaner do dokumentów
Jaki mały skaner do dokumentów wybrać?

Jaki mały skaner do dokumentów wybrać i kupić?

No właśnie, a skoro tak jest, to warto przyjrzeć się wspomnianym parametrom i funkcjom. Co pozwoli nam wybrać najlepszy mały skaner do dokumentów? My polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie cechy, jak:

  • Rozdzielczość – tak jak w aparacie, decyduje ona o tym, jak duży będzie plik. Im większą rozdzielczość możemy ustawić, tym dokładniejszy skan uzyskamy. Dzięki temu nie będziemy mieli efektu spikselizowanego obrazu, a także zanotujemy więcej szczegółów.
  • Połączenie – typowy mały skaner do dokumentów jest podłączany przewodowo. Musimy wetknąć wtyczkę do kontaktu, a także podłączyć go do komputera. Znajdziemy też modele zasilane sieciowo, które łączą się z komputerem, telefonem lub innym urządzeniem za pomocą bezprzewodowej komunikacji Bluetooth. Najbardziej funkcjonalny okazuje się jednak bateryjny skaner do dokumentów, który może działać całkowicie niezależnie od jakichkolwiek przewodów.
  • Format zapisu – nie zawsze chcemy, by zeskanowana kartka zapisała się jako zdjęcie. Najlepszy mały skaner do dokumentów zapisuje zarówno pliki JPG/PNG, jak i PDF. Dzięki temu sprawdza się równie dobrze do dokumentów, co do zdjęć.

Może Cię zainteresować: Szybki skaner do dokumentów

  • Porty – najlepszy mały skaner do dokumentów pozwala na podłączenie nośnika danych za pośrednictwem USB, a także na włożenie karty pamięci SD lub micro-SD. Dzięki temu nie potrzebujemy żadnego dodatkowego urządzenia, pliki zapisują się bezpośrednio na tych nośnikach.
  • Kolory – najlepszy mały skaner do dokumentów skanuje zarówno dokumenty czarno-białe, jak i w kolorze.
  • Wielkość kartki – zazwyczaj wystarczy nam mały skaner do dokumentów, który radzi sobie z kartkami A4. Czasem jednak mamy większe potrzeby. Wtedy najlepszy mały skaner do dokumentów jest trochę dłuższy, ale wciąż można go nazwać kompaktowym. Najczęściej jest to jednak model, który po prostu przykładamy do kartki – w przeciwieństwie do egzemplarzy, do wnętrza których wkładamy kartkę i przeciągamy ją przez układ optyczny.

Zobacz również: Skaner do laptopa

Gdzie kupić mały skaner do dokumentów?

W jakich sklepach kupimy mały skaner do dokumentów? Możemy znaleźć go w niektórych marketach z akcesoriami do telefonów, a także z elektroniką. Jednak największy wybór czeka w sklepach internetowych. Wśród producentów znajdziemy takie marki, jak na przykład Media-Tech, IRIS, Brother i wielu innych.

Najlepszy mały skaner do dokumentów
Najlepszy mały skaner do dokumentów

Cena małego skanera do dokumentów

Ile kosztuje mały skaner do dokumentów? To zależy, na jakie dokładnie urządzenie się zdecydujemy. Ten, który posiadamy w smartfonie, jest praktycznie za darmo. Jeśli jednak chcemy czegoś lepszego, będziemy musieli wydać od 100 do 250 zł.

Mały skaner do dokumentów – opinie

A jakie zastosowania Wy planujecie dla swojego nowego sprzętu? Które z opisanych przez nas funkcji i parametrów są dla Was najważniejsze? Czekamy na opinie o małych skanerach do dokumentów – z pewnością pomogą one pozostałym czytelnikom w dokonaniu wyboru.

Mały skaner do dokumentów / Ranking najlepszych

My ze swojej strony jako pomoc oferujemy ranking najlepszych małych skanerów do dokumentów. Dzięki niemu możecie sięgnąć po sprawdzone i polecane urządzenia, nie poświęcając zbyt dużo czasu na szukanie.

1.
Epson Perfection V850 Pro (B11B224401)
Mały skaner do dokumentów Epson
3.
Epson Perfection V39II (B11B268401)
Mały skaner do dokumentów Epson
4.
Epson Perfection V19 (B11B231401)
Mały skaner do dokumentów Epson
5.
Plustek OpticSlim 1180 (PLUS-OS-1180)
Mały skaner do dokumentów Plustek
6.
Epson DS-1630 (B11B239401)
Mały skaner do dokumentów Epson
7.
Canon LiDE 400 (2996C010AA)
Mały skaner do dokumentów Canon
8.
Plustek OpticPro A320 (PLUS-OP-A320)
Mały skaner do dokumentów Plustek
9.
Epson 12000PRO (B11B240401BT)
Mały skaner do dokumentów Epson
10.
Canon LiDE 300 (2995C010AA)
Mały skaner do dokumentów Canon

Mały skaner do dokumentów - Jaki wybrać i kupić?

Dodaj opinie lub recenzję