PKP Intercity nagrodzi blogerów

17 lipca 2019
0
1427

PKP Intercity zostało oficjalnym partnerem tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. To konkurs oparty na grywalizacji, którego celem jest promowanie nieznanych dotąd zakątków Polski. Narodowy przewoźnik przygotował dla blogerów dodatkowe zadanie, za realizację którego otrzymają nagrody o łącznej wartości blisko 30 tys. zł.

Specjalnym zadaniem wprowadzonym w trakcie trwających mistrzostw jest przedstawienie w ciekawy i kreatywny sposób zalet podróżowania pociągiem oraz pokazanie Polski z okna pociągu. W ramach konkurencji „Polska z okien pociągu PKP Intercity” blogerzy będą musieli stworzyć dodatkowy wpis, na który składać się będzie minimum 1500 znaków bez spacji oraz minimum 8 fotografii w formacie odpowiadającym szerokości szablonu bloga. Zadanie wymyślone przez PKP Intercity jest dodatkową formą rywalizacji podczas Turystycznych Mistrzostw Blogerów.

To kolejny strategiczny projekt, po akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”, podczas którego ściśle współpracujemy z PKP Intercity. Polski narodowy przewoźnik jest naszym naturalnym partnerem w większości działań na rynku krajowym. Zależy nam na tym, by promować wśród naszych rodaków nie tylko ciekawe zakątki Polski, lecz także zachęcać ich do podróżowania różnymi środkami transportu – powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

Bardzo się cieszymy, że wspierając projekt Turystycznych Mistrzostw Blogerów mamy swój wkład w promocję Polski. Dostrzegamy w naszym kraju ogromny potencjał turystyczny. Warto pamiętać, że do wielu pięknych miejsc można z łatwością dotrzeć naszymi pociągami, które stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu w szczególności podczas wakacyjnych wyjazdów. Mam nadzieję, że konkurencja „Polska z okien pociągu PKP Intercity” zachęci do odkrywania na nowo tych niezwykłych zakątków Polski i spojrzenia na nie z nieco innej perspektywy – dodał prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Spośród uczestników mistrzostw, którzy podejmą się zadania dodatkowego, Kapituła powołana przez przewoźnika wybierze trzech laureatów. Nagrodami specjalnymi są karty PKP Intercity:

1. za zajęcie pierwszego miejsca – roczna złota karta imienna na pociągi PKP Intercity (1 klasa) o wartości brutto 15 800 złotych,
2. za zajęcie drugiego miejsca – półroczna srebrna karta imienna na pociągi PKP Intercity (1 klasa) o wartości brutto 8 400 złotych,
3. za zajęcie trzeciego miejsca – trzymiesięczna niebieska karta imienną na pociągi PKP Intercity (1 klasa) o wartości brutto 4 500 złotych.
Są to dodatkowe nagrody. Zwycięzca konkursu otrzyma 14,5 tys. zł netto i możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Bloger, który zajmie drugie miejsce otrzyma nagrodę w wysokości 10,5 tysięcy zł netto, a nagroda za trzecie miejsce wyniesie 9 tys. zł netto.

Mistrzostwa wystartowały 8 lipca. Blogerzy mają czas na realizację zadania do 26 sierpnia br. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel.