Rowerem przez Islandię: ruszyła charytatywna zbiórka kilometrów

2 lipca 2019
0
537

1 lipca 2019 r. ruszyła wielka akcja zbierania kilometrów w aplikacji Endomondo na rzecz dzieci z katowickiego domu dziecka. Jej inicjatorem jest Dariusz Sobczak, niepełnosprawny sportowiec, który namawia do włączania się w pomaganie. Każdy może przekazać swoje kilometry na szczytny cel. Akcja stanowi integralną część wyprawy „Rowerem przez Islandię”, której organizatorem jest Renault Pietrzak.

15 lipca Dariusz Sobczak wraz z rodziną wyruszy na podbój Islandii. W ramach wyprawy „Rowerem przez Islandię” niepełnosprawny miłośnik sportów i podróży zamierza przejechać na handbike’u z zachodniego na wschodnie wybrzeże wyspy. Chce przez nią zachęcać do pokonywania własnych słabości, ale także do pomagania.

W związku z tym już 1 lipca ruszyła charytatywna zbiórka kilometrów w aplikacji Endomondo. Aby wesprzeć akcję – wystarczy dołączyć do rywalizacji, niezależnie od dyscypliny: rower, bieganie, pływanie i in. Jeśli do 31 sierpnia (zakończenie akcji) uda się wspólnymi siłami zebrać 500 000 km, Renault Pietrzak wraz z firmą OKAM Capital oraz INSPIRE przekaże 50 000 zł na organizację ferii dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo – Wychowawczego WZRASTANIE w Katowicach.

Partnerem charytatywnym wyprawy jest Fundacja Biegamy z Sercem, która odpowiada za technologię umożliwiającą zbieranie kilometrów w aplikacji ENDOMONDO i jest organizatorem ferii dla dzieci.

Przekazywanie kilometrów jest bardzo proste. Wystarczy mieć na smartfonie aplikację Endomondo i dołączyć do rywalizacji „zamieniamy KM na ZŁ dla dzieci z Domu Dziecka”. Szczegółowa instrukcja „przekazywania” kilometrów znajduje się na stronie www.roweremprzezislandie.pl.

Projekt „Rowerem przez Islandię” organizowany jest z okazji 25-lecia Renault Pietrzak.