Rusza projekt „Ortotyka 3D”

3 grudnia 2019
0
2216

Dzisiaj, 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością rusza „Ortotyka 3D”, czyli pilotażowy projekt firm Omni3D i Meyra Group. Jego celem jest rekrutacja osób z niepełnosprawnością zainteresowanych skorzystaniem z możliwości przemysłowego druku 3D i przygotowaniem testowych wersji wydruków stabilizujących lub zastępujących narząd ruchu.

 

Źródło: www.un.org

 

Działania z zakresu komunikacji zostały powierzone Fundacji On/Off, która obecnie realizuje kampanię „Włącz się” zachęcającą pracodawców do zatrudniania osób z   niepełnosprawnością. W trakcie projektu Omni3D z udziałem konsultantów firmy Meyra Group zrealizują prototypowe wydruki 3D.

Po wywiadach i pogłębionych konsultacjach z osobami, które prześlą formularz zgłoszeniowy i wyrażą tych samym chęć uczestnictwa w projekcie wezmą udział trzy osoby, dla których bezpłatnie zostaną zaprojektowane i wydrukowane:
– gorsety 3D,
– ortezy 3D,
– sprzęt rehabilitacyjny.

Omni3D rozumie, że tworzenie nowych rozwiązań powinno podnieść jakość życia i przede wszystkim być użyteczne.

– Mamy szansę pomóc osobom z niepełnosprawnością. Możemy zmniejszyć bariery i uciążliwości, które napotykają każdego dnia. Pilotażowy projekt „Ortotyka 3D” skierowany jest do osób borykających się z problemami układu ruchu. O pomoc w jego realizacji zgłosiliśmy się do Fundacji On/Off. Pozyskaliśmy również partnera w zakresie konsultacji, czyli firmę Meyra Group. To ważne aby pokazać naszym kontrahentom i klientom, że jesteśmy świadomą firmą, która oprócz komercyjnej działalności, potrafi dzielić się wiedzą i know-who. – tłumaczy Paweł Robak, CEO Omni3D.

Firmy Omni3D i Meyra Group odpowiedzialne są za merytoryczną część projektu, z kolei działania z zakresu promocji zostały powierzone Fundacji On/Off, która do końca stycznia 2020 roku realizuje kampanię „Włącz się” zachęcającą pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy.

– Jestem zadowolony, że współpraca z firmą Omni3D w trakcie kampanii „Włącz się” przyniosła efekty w postaci powierzenia nam działań promocyjnych nad nową inicjatywą. Na pewno dołożymy starań, aby informacje o projekcie „Ortotyka 3D” dotarły do jak najszerszej grupy odbiorców. – mówi Bartosz Koplin, prezes Fundacji On/Off.

Projekt „Ortotyka 3D” będzie realizowany do końca lutego 2020 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.omni3d.pl.